خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

برنامه های هفته هنر انقلاب اسلامی

  حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه ضمن گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی و یاد و خاطره سید شهیدان اهل قلم شهیدآوینی بیان داشت: هنر یگانه ابزاری است که نه تنها در ذهن و فکر، بلکه درعمق دل و جان آدمی تأثیر می گذارد و او را با خود به جهانی که پیام آور آن است همراه می سازد.

  وی افزود: بی شک هنر نه تنها زبان تعریف و توصیف برقراری ارتباط بین انسان ها است بلکه پدیده ای است که می تواند در تبلیغ و گسترش اندیشه های انسانی همان گونه تا به حال بوده مؤثر واقع شود.

   محمودی فر ابراز داشت: هنر در واقع تلطیف کننده روح بشری و همین طور تلطیف کننده روحیه جامعه است.هنر در شاخه های مختلف می تواند احساس زیبای تنوع و خلاقیت و مهرو محبت را  در بین مردم به وجود آورد.

وی در ادامه تأکید داشت: هنریکی از مقوله های جدی فرهنگی هر جامعه ای است و اندیشمندان و محققان آن را عالی ترین شکل فعالیت معنوی انسانی می دانند.طبیعی است که وقتی این فعالیت معنوی انسان امکان رشد بیابد در غنا بخشیدن به فرهنگ جامعه کاربردی عظیم خواهد داشت.

محمودی فر تصریح کرد: هنر انقلاب امروز در مسیر تبلیغ اهداف و ارزشها است هنرانقلاب در خدمت سیره اهل بیت (ع)  و ارزش های اسلامی مبانی و آرمانهای انقلاب و خون سرخ گلگون کفنان 8 سال دفاع مقدس است و درحقیقت دوران چهل سال انقلاب اسلامی دورانی پربار در تمام ابعاد فرهنگی از جمله هنر بوده است و هنرمندان انقلاب اسلامی با مهارتی فنی همراه با معرفتی معنوی توانستند بسیاری ارزش ها و حماسه های انقلاب اسلامی را در قالب آثار هنری ارائه نمایند.

رئیس اداره ارشاد اسلامی در پایان اظهار داشت: با توجه به شیوع گسترده کرونا و عدم امکان برگزاری برنامه های حضوری فضای مجاز فرصت مغتنمی است که بتوانیم مسابقات و برنامه های هنری اجرا نماییم :

 

1- برگزاری مسابقه فرهنگی آوینی های امروز با محوریت کادر درمان- بسیج و نیروهای مردمی در مبارزه با کرونا  به صورت مجازی.

2- دیدار تعدادی از هنرمندان با امام جمعه محترم.

3-دیدار تعدادی از هنرمندان و فعالان فضای مجازی با فرماندهی محترم سپاه.

4- افتتاح کارگاه آموزشی ساخت موشن گرافی و کلیپ.

5-تولید محتوا درخصوص هنرانقلاب اسلامی و بازنشردرفضای مجازی. 

اوقات شرعی

حدیث روز

امام زمان حضرت مهدي -عجل الله تعالی فرجه الشریف- فرمودند: إِنّا غَیْرُ مُهْمِلینَ لِمُراعاتِكُمْ، وَلا ناسینَ لِذَكْرِكُمْ، وَلَوْلا ذلِكَ لَنَزَلَ بِكُمُ الَّلأْواءُ وَاصْطَلَمَكُمُ الاَْعْداءُ ... ما در رسیدگى و سرپرستى شما كوتاهى و اهمال نكرده و یاد شما را از خاطر نبرده ایم كه اگر جز این بود، دشوارى ها و مصیبت ها بر شما فرود مى آمد و دشمنان، شما را ریشه كن مى نمودند ... احتجاج، ج2، ص323

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com