خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


رونمایی از سریال شام ساوه ای

  محمودی فر رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه در رونمایی سریال شام ساوه ای عنوان داشت : ازآنجایی که زیرساخت های حوزه فرهنگ و هنر شهرستان جوابگوی نیازهای فعلی نمی باشد که  برای رفع مشکلات موجود می بایست زمینه همکاری و سرمایه گذاری بخش خصوص را  فراهم نمود.

حسین محمودی فررییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از  خبر داد و بیان داشت: 

این برنامه با حضور تعدادی از مسئولین ، کارگردان ، عوامل اجرایی و جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر در روز یکشنبه مورخ 19/11/99 در محل سالن سلمان ساوجی برگزار گردید.

محمودی فر در این مراسم ضمن تبریک دهه مبارک فجر از عوامل اجرایی و کلیه حامیان این سریال تقدیر وتشکر نمود و ابراز داشت: با توجه به این که یکی از وظایف فرهنگ و ارشاد اسلامی ایجاد نشاط اجتماعی به ویژه در زمان شیوع بیماری کرونا است این اداره تلاش می نماید با تولیدآثارهنری طنز در عرصه های نمایش و فیلم گامهای  موثری در گسترش فرهنگ نشاط اجتماعی بردارد.

وی افزود : فیلم می تواند موجب تشکیل سلیقه و اندیشه های نو در افراد شده و کردار و سلوک آنان را مورد تاثیر قرار دهد و اینجاست که می توان به وظیفه خطیر هنرمندان و فیلم سازان در سازندگی یا سقوط فرهنگی جامعه پی برد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه اظهار داشت : فیلم سازان با استفاده از فنون سینمایی و به کارگیری موضوعات خاص می تواند جامعه را به مراتب عالی انسانی یا سقوط فرهنگی سوق داد.

محمودی فردرادامه عنوان داشت : ازآنجایی که زیرساخت های حوزه فرهنگ و هنر شهرستان جوابگوی نیازهای فعلی نمی باشد که  برای رفع مشکلات موجود می بایست زمینه همکاری و سرمایه گذاری بخش خصوص را  فراهم نمود.

اوقات شرعی

حدیث روز

حضرت محمد صلى الله عليه و آله و سلّم : إنَّ العبدَ لَيَرفَعُ يَدَهُ إلى اللّه ومَطعَمُهُ حَرامٌ ، فكيفَ يُستَجابُ لَهُ وهذا حالُهُ ؟! همانا بنده دستش را (براى دعا) به درگاه خدا بالا مىبرد در حالى كه خوراكش حرام است ؛ با چنين حالى ، چگونه دعايش مستجاب شود ؟. إرشاد القلوب : 149 منتخب ميزان الحكمة : 196

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com