خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


آئین تجلیل از مادران قرآنی

  حجت الاسلام مهدی محمدی نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه ساوه در آئین تجلیل از مادران قرآنی بیان کرد: آنچه که دشمنان انقلاب را پس از گذشت ۴۲ سال به زانو درآورده، جانشینی امام زمان(عج) و حکومت الهی در نظام جمهوری اسلامی بوده که دستاوردهای آن همواره در ابعاد مختلف نظام مشخص است.

حسین محمودی فررییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری آئین تجلیل از مادران قرآنی خبر داد و بیان داشت : این آئین با حضور حجت الاسلام و المسلمین مهدی محمدی، نمایندگی ولی فقیه در سپاه ساوه ، رئیس و اعضاء شورای اسلامی و دیگر مسئولین و جامعه قرآنی مورخ 19/11/99 رأس ساعت 16 درمحل سالن سلمان ساوجی برگزار شد.

    حجت‌الاسلام مهدی محمدی دراین آیین گفت: انقلاب اسلامی ایران به همت امتی قهرمان اعم از زنان و مردان غیور و فداکار به ثمر نشست.

وی بیان کرد: آنچه که دشمنان انقلاب را پس از گذشت ۴۲ سال به زانو درآورده، جانشینی امام زمان(عج) و حکومت الهی در نظام جمهوری اسلامی بوده که دستاوردهای آن همواره در ابعاد مختلف نظام مشخص است.

محمدی ادامه داد: دشمن در سال‌های پس از پیروزی انقلاب از هر  ترفندی برای ضربه به نظام استفاده کرده و آخرین ضربه را می‌توان جنگ اقتصادی علیه ایران دانست که ملت انقلابی همچون همیشه پیروز میدان شده و آمریکایی‌ها شکست سنگینی را متحمل شدند.

وی عنوان کرد: بصیرت انقلابی و شاخص‌های مقام معظم رهبری در انتخاب سالم  باید در جامعه به ویژه در بین نسل جوان تبیین شود.

نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه ساوه تصریح کرد: بنا بر تاکیدات مقام معظم رهبری، در انتخابات باید دقت، بصیرت و انتخاب سالم مدنظر باشد تا مسئولانی انقلابی برای خدمت به مردم فعالیت کنند.

رئیس اداره ارشاد شهرستان ساوه نیز در این مراسم ضمن تاکید بر توجه به جایگاه آموزش‌های قرآنی، گفت: عالمان و نخبگان این حوزه باید مفاهیم قرآن و سیره پیامبر(ص) را به زبان ساده برای مردم بیان کنند.

«حسین محمودی فر» بیان کرد: نهاد خانواده به عنوان اثرگذارترین تشکیلات در زمینه تربیت اسلامی فرزندان و ترویج فرهنگ قرآنی نقش ویژه‌ای دارند.

 وی با اشاره به نقش ممتاز مادر در تربیت نسل، گفت: برای رسیدن هدف اصلی خلقت یعنی هدایت بشر، نیاز به مربیان دلسوز و با عاطفه است و این ویژگی‌ها در وجود مادر قرار گرفته است لذا جامعه قدرتمند، حاصل مادرهای قدرتمند است.

حسین محمودی فر در ادامه تصریح کرد: در این آئین از 17 نفر از مادران قرآنی که یا خودشان حافظ قرآن هستند یا فرزند حافظ قرآن دارند تجلیل گردید و انشاءا... درآینده طی یک برنامه ریزی از کلیه حفاظ قرآنی تجلیل خواهد شد.

 

اوقات شرعی

حدیث روز

امام علی علیه السلام: مَا أَكْثَـرَ اَلْعِبـَرَ وَ أَقَـلَّ اَلاِعْتِبَـارَ چه بسيار است پنـدها و چه اندكاند، پنـد پـذيران. نهج البلاغه/کلمات قصار 297

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com