خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


همایش شعرریحانه النبی ویژه خواهران

    حسین محمودی فررییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری همایش شعرریحانه النبی ویژه خواهران خبر داد و بیان داشت : این همایش با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ،کانون بسیج هنرمندان، مؤسسه قرآنی صاحب الزمان(عج) و  بسیج خواهران سپاه ناحیه ساوه مورخ 14/11/99 در ساعت 10 صبح در محل سالن سلمان ساوجی برگزار گردید.

   وی در حاشیه همایش افزود: حضرت فاطمه (س) با آنکه فرزند پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص) است لیکن از تمام مردم عصر خویش در شرایط دشوارتری که به دلخواه برگزیده آنچنان زندگی می کند که نه تنها زنان بلکه مردان و نه تنها مسلمان بلکه پیروان سایر ادیان او را سزاوارترین سرمشق و راهنمای خویش می شمارند.وی گفت: این همایش به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) در راستای ترویج فرهنگی فاطمی برگزار می شود.

  در این همایش خانم نجمه کرمی رئیس حوزه علمیه الهیه خواهران شهرستان ساوه با اشاره به این نکته که در اصل بهشت زیر پای کسانی است که خدمت به مادران می کنند ابراز داشت: برای رسیدن به آنجایی که بهشت را به ما بدهند می بایست دختران را درست و صحیح تربیت کنیم تا دختران با تربیت صحیح به جایگاه دوست خدا برسند.

  وی گفت: انسان از بدو بدنیا آمدن نیاز به تربیت دارد و تعیین شیوه تربیتی مناسب برای رسیدن انسان به کمال تربیت براساس محور دین و همچنین براساس تجربه،عقل و علم می باشد،زیرا اینگونه تربیت به فطرت انسان نزدیک تر است و مؤثر ترین راه تربیت دینی استفاده از آموزه های قرآن کریم و سیره اهل بیت عصمت و طهارت است و اسلام بسیار زیبا در مقام زن و دختر بیان می نماید که پسران نعمت هستند،اما دختران حسنه و بین نعمت و حسنه تفاوت است و اسلام می گوید که در تربیت دینی با دختران چگونه رفتار کنید.

   رئیس حوزه علمیه خواهران در ادامه اظهار داشت: فاطمه (س) آینه کمالات معصومین است و در عظمت حضرت زهرا(س) همین بس که امام حسن عسگری(ع) فرمودند: ما حجت خدا برمردم هستیم اما  فاطمه(س) حجت خدا بر ما است.

  وی افزود: فاطمه(س) ام الائمه و یکی از عظیم ترین نعمت های الهی برای انسان که مسئولیت آور است نعمت وجود  فاطمه زهرا(س) است که خداوند تبارک و تعالی این بانو را مادر همه ما قرارداده است و انسان می بایست خدا را شاکر باشد و برای درک این مهم نیاز به درک معرفت و بصیرت داریم.

    خانم کرمی در پایان صحبت های خود تربیت فاطمه را به همه مادران توصیه نموده تا پرچم حضرت علی(ع) و فاطمه زهرا(س) به دست فرزند این بانوی مکرم حضرت مهدی (عج) برسانیم.

   شعرخوانی توسط خانم ها سیمین صمغ آبادی و خانم فهیمه سلطانی و مولودی خوانی از دیگر برنامه های این همایش بود.

 

اوقات شرعی

حدیث روز

امام صادق (سلام الله علیه) : صَلاةُ مُتَطَيِّبٍ أفضَلُ مِن سَبعينَ صَلاةً بِغَيرِ طيبٍ. نماز شخص خوشبو برتر از هفتاد نماز بدون بوى خوش است. الصلاة: ص 51 ح 148

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com