خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


نوزدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهر آوه

  حجت الاسلام والمسلمین  محمد جواد نیکویی ماهانی در نوزدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهر آوه  افزود باید از ظرفیت جوانان در همه امور استفاده نمود

حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری نوزدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهر آوه در روز پنج شنبه مورخ 8/11/99 ساعت 10 صبح با دستور جلسه اعتلاء جوانان – برنامه های دهه فجر و تشکیل و تقویت جبهه مردمی و انقلابی با حضور گودرزی بخشدار مرکزی و کلیه اعضا در محل دفتر امام جمعه شهر آوه خبر داد.

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین نیکویی ماهانی ضمن تبریک چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بیان داشت : دهه فجر یک واقعه تاریخی بزرگ و فراموش نشدنی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است. انقلابی که رساترین فریاد تاریخ، یعنی امام امت، آن را رهبری کرد و به فرجام رساند و برای حفظ آن، با تمام وجود تلاش کرد.

امام جمعه شهر آوه افزود : انقلاب اسلامی مبتنی بر بینش عمیق توحیدی و الهام گرفته از انقلاب سرخ عاشورای حسینی بود،که در آن عده ای قلیل، با اعتقادی وسیع و راسخ، نیروهای کفر و باطل را شکست دادند و چشم قدرتمندان را خیره ساختند.

نیکویی ماهانی سال 1400 را سال عملیات پایه برای عملیات های  فرهنگی دانست و افزود: سامانه راهبری فرهنگی باید با اولویت بندی مناطق ، ظرفیت شناسی و تشکیل کارگروه برنامه ریزی با هدف گذاری ،  برنامه ریزی و تنظیم وظایف در سامانه راهبردی فرهنگی تشکیل شود.

وی با اشاره به دستورجلسه اعتلاء فرهنگی جوانان بیان کرد: باید از ظرفیت جوانان در همه امور استفاده نمود و به منظور پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی درجوانان طرح های حمایتی نظیر خرید مسکن ، وام ازدواج  و ایجاد اشتغال را برنامه ریزی کرد.

بخشدار مرکزی با اشاره به اهمیت و جایگاه شورای فرهنگ عمومی عنوان کرد : مصوبات شورای فرهنگ عمومی باید در راستای برنامه ریزی و سیاست گذاری جهت پیشبرد اهداف فرهنگی بوده و ضمانت اجرایی نیز داشته باشد.

کیوان گودرزی افزود : در چهل و دومین سالگرد انقلاب اسلامی و با توجه به وضعیت در کلیه روستاهای شاخص بخش مرکزی مراسم گرامیداشت دهه فجر برگزار شود و مسئولین هم در کنار مردم در این مراسم شرکت نمایند.

گودرزی با اشاره به موضوع جلسه عنوان کرد : نوجوانان و جوانان آینده سازان این نظام مقدس می باشند و باید در جهت رفع نیازهای آنان تلاش کرد و برای رسیدگی به مشکلات آنها در جلسه جداگانه از آنها دعوت به عمل آورد.

حسین محمودی فر ضمن گرامیداشت چهل و دومین سال پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد : باید مساله حمایت از فعالین فرهنگی مد نظر قرار گیرد و به منظور ارتقاء سطح دانش فعالین عرصه فرهنگی باید مهارت های لازم نیز به آنها داده شود.   

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه افزود : در این خصوص باید آسیب شناسی درست و جامعی در سطح شهر باید صورت پذیرد و همدلی و هم افزایی و تبادل نظر بین فعالان فرهنگی بیشتر شود که نتیجه این همدلی تدوین برنامه های فرهنگی وزین در سطح شهر خواهد شد./

اوقات شرعی

حدیث روز

رسول خدا صلی الله علیه و آله : أَلدّالُّ عَلَى الْخَيْرِ كَفاعِلِه؛ كسى كه ديگران را به كار نيك راهنمائى كند گـويـا خـود، آن را انـجـام داده اسـت. وسائل الشيعه: ج 11، ص 398

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com