خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


جلسه کمیته فرهنگی و هنری ستاد دهه فجر

حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری جلسه کمیته فرهنگی و هنری ستاد دهه فجر در روز یکشنبه مورخ 5/11/99 با حضور اعضاء کمیته در محل این اداره خبرداد.

   وی اظهار داشت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران حادثه مهم و حیرت انگیزی برای جهانیان بود که از یکسو معادلات سیاسی استکبار و استعماری جهان را برهم زد و از سوی دیگر یکی از استوارترین رژیم های وابسته را که از حمایت قدرت های بزرگ برخوردار بود ریشه کن ساخت و در کشوری چون ایران با اهمیتی که از نظر استراتژیکی و اقتصادی برای قدرت های بزرگ جهان داشت تحولی سیاسی و مردمی عظیمی به وجود آورد و این جریان سیاسی یک بار دیگر اسلام را به عنوان یک قدرت تضمین کننده در جهان مطرح نمود.

 رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت: انقلاب اسلامی ایران با توجه به وجود موانعی که برخی میراث دوران گذشته به ویژه دوره پهلوی و برخی دیگر نیز خارجی بوده و به دست قدرت های استکباری به وجود آمده و نیز با توجه به امکانات محدودی که در اختیار داشته است توانست مبتنی برآموزه های اسلامی و تکیه برتوان داخلی، پیشرفت های چشمگیری در عرصه های گوناگون سیاسی،اقتصادی،فرهنگی،علمی و نظامی به دست آورد.

در این جلسه اعضاء کمیته فرهنگی و هنری برنامه های اجرایی خود را ارائه داشتند و محمودی فر برنامه های اجرایی اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه   به مناسبت ایام ا... دهه فجر به شرح ذیل عنوان نمود:

 

1-تجلیل از مادران قرآنی

2-برپایی نمایشگاه خوشنویسی

3- برپایی نمایشگاه روز شمار انقلاب

4-دیدار با خانواده های شهدا

5-برگزاری جنگ های شادی

6-اجرای برنامه های فرهنگی هنری در کانون های فرهنگی هنری مساجد

7-اجرای کنسرت موسیقی

8-برگزاری عصر شعرریحانه النبی(ص)

9- برگزاری جشن میلاد حضرت زهرا(س)

 

اوقات شرعی

حدیث روز

امام حسن (سلام الله علیه) : مَن عَرَفَ اللَّهَ أحَبَّهُ. هر كس خدا را بشناسد، دوستش بدارد. دوستی در قرآن وحدیث: ص414 – ح 963

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com