خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


سوگواره فاطمی

 حجت‌الاسلام محمد سبزی سبزی نماینده مردم شریف شهرستانهای ساوه و زرندیه در آئین معنوی سوگواری فاطمی که جمعه شب 26 دیماه در سالن سلمان ساوجی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه برگزار شد ضمن عرض تسلیت  شهادت حضرت زهرا (س) اظهار کرد: حضرت زهرا(س) در عبادت، ایثار، ولایت‌پذیری و همسرداری الگو بودند و همه پیروان راستین آن بانوی مکرم اسلام باید منش و سیره او را الگوی خویش قرار دهند.

حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری مراسم سوگواره فاطمی خبرداد و بیان داشت: این برنامه با حضور حجت الاسلام محمد سبزی نماینده مردم شریف شهرستانهای ساوه و زرندیه،تعدادی از مسئولین و دوستداران اهل بیت(ع) مورخ 26/10/99 در محل سالن سلمان ساوجی برگزار شد.

   حجت‌الاسلام محمد سبزی در آئین معنوی سوگواری فاطمی که جمعه شب 26 دیماه در سالن سلمان ساوجی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه برگزار شد ضمن عرض تسلیت  شهادت حضرت زهرا (س) اظهار کرد: حضرت زهرا(س) در عبادت، ایثار، ولایت‌پذیری و همسرداری الگو بودند و همه پیروان راستین آن بانوی مکرم اسلام باید منش و سیره او را الگوی خویش قرار دهند.

وی بیان کرد: برای نهادینه کردن فرهنگ فاطمی باید در انجام واجبات و ترک محرمات کوشا باشیم و یقین بدانید که انجام واجبات و فرامین الهی فساد را از زندگی انسان از بین خواهد برد چرا که اگر انسان مومن باشد دنبال فساد نمی‌رود.

او با تاکید بر اینکه باید رفتارمان  فاطمی و امام زمانی باشد تا سعادتمند شویم افزود: فرهنگ فاطمی و فرهنگ امام زمانی نیاز امروز جامعه است و باید نسبت به ترویج این فرهنگ که سبک زندگی اسلامی را در بین جامعه به ویژه جوانان روا خواهد داد سرمایه گذاری کرد.

این نماینده مردم در خانه ملت در ادامه با تاکید بر اینکه بودجه فرهنگی کشور بسیار ناچیز است، افزود: توزیع عادلانه بودجه در حوزه فرهنگ می‌تواند بسیاری از نارسایی‌های فرهنگی و کمبودها را جبران و موجب ارتقاء شاخص‌های فرهنگی در تمامی نقاط کشور شود.

وی گفت بنا به اذعان معاون یکی از وزرا؛ سهم اعتبارات فرهنگی از بودجه‌ی کلان کشور بسیار اندک است و ۸۰ درصد این اعتبار هم در پایتخت هزینه می‌شود که این نقص عادلانه نیست.

وی در ادامه با تاکید بر این که بسیاری از کارهای فرهنگی را می‌توان با تعامل و مشارکت خیرخواهانه مردم انجام داد: گفت: هر کس در این دنیا عبادت خالصانه داشته باشد مقرب درگاه الهی خواهد شد. اگر با خدا معامله کنید و گره از کار مردم برطرف کنیم که مشارکت در امور فرهنگی به نوعی باز کردن گره‌های جامعه است مصداق عبادت خالصانه خواهد بود.

حجت‌الاسلام سبزی با تاکید بر اینکه خدا بهترین مصلحت‌ها را برای انسان مقدور می‌کند، افزود: حضرت زهرا(س) تا پای جان، برای بصیرت مردم تلاش کرد و به ما این درس ولایتمداری را داد که گوش سپردن به حرف ولایت فقیه، جامعه را از گمراهی نجات می‌دهد.

وی حضرت زهرا(س) را بهترین بانوی جهان اسلام دانست که هیچ زنی به مقام والای این بانوی دو عالم نخواهد رسید و گفت: شناخت و معرفت نسبت به حضرت صدیقه طاهره(س) انسان را به والاترین مقام معنوی خواهد رساند.

مداحی و خطبه خوانی از دیگر برنامه‌های این مراسم بود که با جمعیت محدود و به صورت مجازی برگزار شد.

اوقات شرعی

حدیث روز

امام مهدی (سلام الله علیه) : أكثِرُوا الدُّعاءَ بِتَعجيلِ الفَرَجِ فَإِنَّ ذلِكَ فَرَجُكُم. براى تعجيل در فرج بسيار دعا كنيد، كه مايه گشايش در كار شما است. كمال الدّين - ص 485

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com