خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

کارگاه آموزش «عوامل دخیل در فروپاشی ازدواج»

    حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری کارگاه آموزش «عوامل دخیل در فروپاشی ازدواج» خبر داد و بیان داشت: این کارگاه در روز سه شنبه مورخ 16/10/99 ساعت 21 در محل سالن سلمان ساوجی برگزار گردید واز طریق فضای مجازی به صورت زنده پخش شد.

    سعید زمانی مؤلف و پژوهشگر خانواده در این کارگاه اظهار داشت: با توجه به شواهد موجود و نظریات دانشمندان و متفکرین علل شکست ازدواج پیچیده و چندگانه است.

   وی افزود: به عقیده بسیاری به خصوص از نظر سازمان های رفاه اجتماعی وفشار ناشی از بیکاری برخانواده بسیار شدید است و می تواند تأثیر زیادی برسلامت روابط داشته باشد.

       بیکاری باعث کاهش اعتماد به نفس،انزوا،کاهش توانمندی خانواده ها در دستیابی به زندگی رضایت بخش می شود و از سوی دیگر فشار مالی و ترس از بیکاری و افزایش ساعات کاری باعث توجه کمتربه خانواده شده و مشکلات عدیده ای بوجود می آورد.

  وی گفت: عوامل خطرساز در درون خانواده نظیر مصرف الکل،اعتیاد،قمار،ازدواج قبلی،سابقه طلاق والدین،فرزندان حاصل از ازدواج های قبلی می تواند خطرساز در فروپاشی خانواده شوند.

  ایشان گفت: بازنگری در نقش های جنسیتی،شامل افزایش سهم زنان در بازارکار و افزایش سطح تحصیلات از دیگر عوامل فروپاشی خانواده می باشد.

  زمانی افزود: نگرش های منفی و دو سویه به ازدواج ، رشد فرد گرایی،خشونت در خانواده از سایر عوامل در فروپاشی خانواده است.

    زمانی در خاتمه بیان داشت: فقر مهارتهای ارتباطی در سطح روابط بین فردی شایع ترین عامل است که به شکست ازدواج ختم می شود که اکثریت مردم قادر به بیان واضح و جسورانه نیازهای خود نیستند و در نتیجه فقر مهارتی باعث انزوا،عدم اطمینان،سردرگمی و کاهش صمیمیت در زندگی مشترک می شود./

 

اوقات شرعی

حدیث روز

حضرت علی علیه السلام اَلْخَيْرُ لا يَفْنى؛ كار خير هرگز فانى نمى شود. شرح غررالحكم: ج 1، ص 229

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com