خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

یادواره شهدای قهرمانان وطن

 حجت الاسلام و المسلمین دکتر  سید ابراهبم حسینی امام جمعه ساوه در یادواره شهدای قهرمانان وطن تصریح کرد: روز ۹ دی ماه در واقع تثبیت اصل نظام اسلامی  و تجلی قدرت پروردگار در کشوری بود که با جانفشانی و ایثار شهدا راه خود را پیدا کرده  طومار فتنه گران پیچیده شد.

    حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری یادواره شهدای قهرمانان وطن خبر داد و بیان داشت: این یادواره  با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی،سپاه ناحیه ساوه و بسیج هنرمندان به مناسبت سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و چهلمین روز شهادت دکترمحسن فخری زاده با حضور امام جمعه،فرمانده سپاه و تعدادی از مسئولین مورخ 10/10/99 در محل سالن سلمان ساوجی به صورت زنده برگزار و ازفضای مجازی پخش شد.

امام جمعه ساوه در این مراسم گفت : یوم ا... ۹ دی ماه تجلی بصیرت ملت ما در برابر نقشه ها و توطئه های شوم دشمنان بود.

 حجت الاسلام حسینی ادامه داد:  عده ای فریب خورده ی ِطراحی دیگران، با راه اندازی جنگ داخلی قصد براندازی نظام جمهوری اسلامی را داشتند که بصیرت مردم موجب رسوا شدن آنها برای همگان شد.

وی با اشاره به نقش عوامل داخلی و هدایت جریان های خارج نشین در سال ۸۸ اظهار کرد: انحرافات جدی در شعارهای آشوب های خیابانی؛ نشان از عزم جدی برای حذف اسلام از این آب و خاک داشت که بنا به تفسیر رهبر فرزانه ی انقلاب؛ تعالیم روحبخش نهضت عاشورا مانع از این انحراف بزرگ شد.

وی تصریح کرد: روز ۹ دی ماه در واقع تثبیت اصل نظام اسلامی  و تجلی قدرت پروردگار در کشوری بود که با جانفشانی و ایثار شهدا راه خود را پیدا کرده  طومار فتنه گران پیچیده شد.

امام جمعه ساوه با اشاره به تبلور ولایت فقیه در نظریه ی دولت در دولت امام  جعفر صادق (ع) بیان کرد: حماقت دشمنان داخلی و خارجی و نیز بصیرت مردم با تاسی از آموزه های امام حسین (ع) موجب نجات کشور و ظهور نهم دی ماه شد.

وی با اشاره به هوشیاری آحاد مردم در مقابله با نقشه های دشمنان افزود: بصیرت و هوشیاری در برابر دشمنان و پشتیبانی و حمایت ناگسستنی ملت با رهبری همواره توانسته کشور را از حوادث متعدد؛ با سربلندی نجات دهد.

حجت الاسلام حسینی ولایت فقیه را در مکتب حاج قاسم سلیمانی جز اصول انقلاب اسلامی توصیف کرد و اضافه کرد: این مرد بزرگ بی ادعا با حضور ارامش بخش خود در بین آحاد مردم ؛ به عنوان سرباز رهبری؛ مانع نفوذ دشمنان در منطقه و با تفکر گسترش مرزهای اسلامی ، موجب تغییر موازنه ی قدرت و سد نفوذ بیگانگان شده بود که دشمن همه ی تلاش خود را برای گرفتن این عنصر اثر گذار به کار گرفت.

وی تصریح کرد: حاج قاسم،  مظهر مکتب مقاومت در برابر جریان استکباری و "نه" گفتن به کشورهای آمریکایی و اروپایی و همچنین به دشمنان زیاده خواه بود که باید همه برای ادامه ی این مسیر؛  جریان سازش را محکوم و با تمام توان جریان مقاومت را تقویت کرد .  

  شعرخوانی،پخش کلیپ،خطبه خوانی از دیگر برنامه های این یادواره می باشد.

اوقات شرعی

حدیث روز

امام حسن (سلام الله علیه) : مَن عَرَفَ اللَّهَ أحَبَّهُ. هر كس خدا را بشناسد، دوستش بدارد. دوستی در قرآن وحدیث: ص414 – ح 963

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com