خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

رونمایی از کتاب بر مدار عشق

 حجت الاسلام والمسلمین دانشی  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی در مراسم رونمایی از کتاب بر مدار عشق  افزود خواهران کشور عزیزمان حضرت زهرا (س) را بایستی الگو و اسوه خود قرار داده و زندگی خود را به این مسیر الهی سوق داده و سامان بخشند.

حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه ازمراسم رونمایی کتاب بر مدار عشق به تالیف حجت الاسلام والمسلمین دکترسیدابراهیم حسینی امام جمعه ساوه درروزیکشنبه مورخ 7/10/99 درمحل مسجدانقلاب ساوه خبر داد .

در این جلسه دکتر سید ابراهیم حسینی ضمن عرض تسلیت ایام شهادت و سوگواری حضرت زهرا (س) و سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و چهلمین روز شهادت دکتر فخری زاده ابراز داشت : دین اسلام در مسیر تعالی خانواده صرفاً به راه های نظری بسنده نکرده است و الگوهای عملی از سبک زندگی سالم و آرمانی را در اختیار مومنان قرار داده است .

وی افزود : سبک زندگی فاطمی یکی از آن دسته الگوهای متعالی است که همگان می توانند با تمسک به آن مسیر سعادت خود را بیابند و پیش ببرند.

ایشان در ادامه از اهتمام استانداری مرکزی – اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی – حوزه علمیه خواهران – شهرداری و شورای اسلامی شهر در فرایند چاپ کتاب بر مدار عشق تقدیر و تشکر نمودند.

مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی استان مرکزی نیزدراین جلسه ضمن عرض تسلیت ایام شهادت و سوگواری حضرت زهرا (س) و سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و چهلمین روز شهادت دکتر فخری زاده اظهار داشت : همانطوریکه مقام معظم رهبری تاکید بر تعالی اخلاق فردی و اجتماعی خانواده ها دارند آموزش یکی از اصول اساسی تحکیم و تعالی خانواده است.

حجت الاسلام والمسلمین دانشی ضمن تقدیر و تشکر از دکتر سید ابراهیم حسینی در تالیف کتاب برمدار عشق افزود: با توجه به اینکه این کتاب بصورت هنرمندانه تالیف شده می تواند نیازهای واقعی خانواده را برطرف نماید.

وی تاکید کرد: ما درکشوری اسلامی زندگی می کنیم و دین ما کاملترین دین و پیشوایان ما بهترین اسوه و الگو هستند.

دانشی گفت: حضرت زهرا (س) تنها بانویی است که حضرت جبرییل به محضر ایشان آمدند و تداوم نبوت پیام های حال و آینده را به ایشان ابلاغ و ترسیم می نمود. 

وی افزود : خواهران کشور عزیزمان حضرت زهرا (س) را بایستی الگو و اسوه خود قرار داده و زندگی خود را به این مسیر الهی سوق داده و سامان بخشند.

در پایان از کتاب بر مدار عشق رونمایی گردید که علاقمندان می توانند این کتاب را با 60 درصد تخفیف از دفتر امام جمعه تهیه نمایند. 

اوقات شرعی

حدیث روز

امام صادق (سلام الله علیه) : صَلاةُ مُتَطَيِّبٍ أفضَلُ مِن سَبعينَ صَلاةً بِغَيرِ طيبٍ. نماز شخص خوشبو برتر از هفتاد نماز بدون بوى خوش است. الصلاة: ص 51 ح 148

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com