خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

جشن ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار

 حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه در جشن ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار گفت:پرستاران میهن اسلامی در سایه الطاف الهی و با استفاده از رهنمودهای مقام عظمای ولایت و مرجعیت و با اسوه و الگو قراردادن حضرت زینب(س) توانسته اند در برابر ویروس منحوس کرونا پیش از گذشته با مجاهدت در حرفه و شغل مقدس خود از یک سو و عطوفت و مهربانی توأم با پشتکار شبانه روزی از سوی دیگر آرام بخش روح و روان بیماران این مرزو بوم باشند.

       حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری جشن ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار خبرداد و بیان داشت: این جشن در تاریخ 29/9/99 در محل سالن شهید چمران توسط هنرمندان عرصه نمایش و موسیقی اجرا و  به صورت زنده از طریق فضای مجازی پخش شد.

  محمودی فر افزود : نامگذاری ولادت با سعادت حضرت زینب(س) به نام روز پرستار نشان از ایثار،مجاهدت،صبر،شکیبایی،اسوه،تقوی وپایداری آن حضرت می باشد برخود لازم می دانم این روز مقدس را به همه بزرگواران تبریک عرض نمایم.

  وی گفت:پرستاران میهن اسلامی در سایه الطاف الهی و با استفاده از رهنمودهای مقام عظمای ولایت و مرجعیت و با اسوه و الگو قراردادن حضرت زینب(س) توانسته اند در برابر ویروس منحوس کرونا پیش از گذشته با مجاهدت در حرفه و شغل مقدس خود از یک سو و عطوفت و مهربانی توأم با پشتکار شبانه روزی از سوی دیگر آرام بخش روح و روان بیماران این مرزو بوم باشند.

  محمودی فر تصریح کرد: کادر درمان و مسئولیت شناس کشورمان با گذاشتن ارزشمندترین سرمایه یعنی جان شیرین خود توانسته اند در برابر این بیماری مقاومت و پایداری نشان دهند  و حماسه دیگری مثل حماسه کربلا،دفاع مقدس و ... به ارمغان آورند.

  تقدیر نمادین از شش نفر از پرستاران،اجرای موسیقی،میان پرده و نور افشانی از دیگر برنامه های این جشن می باشد.

 

اوقات شرعی

حدیث روز

امام علی علیه السلام: مَنْ غاظَكَ بِقُبْحِ السَّفَهِ عَلَيْكَ، فَغِظْهُ بِحُسْنِ الْحِلْمِ عَنْهُ هر كس با زشتىِ سبكسرى تو را خشمگين كرد تو با زيبايى بردبارى او را به خشم آور غررالحكم / حدیث 8620

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com