خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرغرق آباد

 حجت الاسلام و المسلمین محمد سلطانی امام جمعه غرق آباد در سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی ابراز داشت: اولین قدم این است که ما سعی در شناخت جوان و خصوصیات اخلاقی و روحیات او داشته باشیم و درد این نسل را بشناسیم. در صورت آشنایی با این روحیات است که می‌توانیم بهترین روش جذب را به کار ببریم.

حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از تشکیل سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرغرق آباد خبرداد و بیان داشت: این جلسه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین محمد سلطانی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی غرق آباد و با حضور بخشدار نوبران و سایر اعضاء مورخ 25/9/99 رأس ساعت 10 در محل دفترامام جمعه تشکیل گردید.

   دراین جلسه امام جمعه شهر غرق آباد با اشاره به دستور جلسه (راه کارهای جذب جوانان و نوجوانان به معنویات ) ابراز داشت: اولین قدم این است که ما سعی در شناخت جوان و خصوصیات اخلاقی و روحیات او داشته باشیم و درد این نسل را بشناسیم. در صورت آشنایی با این روحیات است که می‌توانیم بهترین روش جذب را به کار ببریم. 

وی افزود : خانواده به عنوان نخستین کانون تعلیم و تربیت، نقش عمده ای در برقراری ارتباط جوان با دین  و معنویت دارد. ستون فقرات دین مداری، در خانواده شکل می گیرد، رفتار و گفتار اعضای خانواده، مؤثّرترین عامل گرایش جوانان به دین است.

یوسف حیدری بخشدار نوبران نیز در این جلسه ابراز داشت : جوان ، موجودی عاطفی، زود رنج و شکننده است. اگر با جوان با همدلی و احترام برخورد شود به سهولت می توان در قلب او نفوذ کرد.

حیدری افزود: دین مبین اسلام همواره تاکید فراوان بر جذب جوانان داشته و یکی از راه های مهم تربیت سالم، آشنایی جوانان با آموزه های دینی و بایدها و نبایدهاست. بایدها و نبایدهای دین انسان را از رفتن به بیراهه نجات می دهد و نتیجه استفاده صحیح از این آموزه ها ، ایجاد جامعه ای قانون مند، متمدّن و سالم است. 

در ادامه حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ودبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه اظهارداشت: امروزه یکی از مسائل بسیار مهمی که جوانان و نوجوانان را تهدید می کند عدم استفاده صحیح از فضای مجازی است .

ایشان آموزش مهارت های لازم به نسل جوان و آشنا نمودن آنان با آسیب های فضای مجازی و استفاده از ظرفیت هایی همچون خانواده ، مدرسه  و رسانه های دیداری و شنیداری را ابزاری برای ارتقاء سطح سواد رسانه ای جامعه  به ویژه جوانان و نوجوانان عنوان کردو افزود این ابزار می تواند نقش بسیار موثری در جلوگیری از بروز مشکلات برای نسل جوان ما داشته باشد.

استفاده از روحانیون در مدارس، عمل کردن به گفتارها ،  انعطاف در برخورد با جوانان ، جذب جوانان به مساجد ،عدم مدیریت فضای مجازی ،آموزش هیات امناء مساجد در بر خورد باجوانان و نوجوانان، ایجاد روابط صمیمی با نوجوانان و جوانان درگسترش معنویت در جامعه از جمله موضوعاتی بود که در این جلسه مطرح شد./

 

اوقات شرعی

حدیث روز

امام علی علیه السلام: مَا أَكْثَـرَ اَلْعِبـَرَ وَ أَقَـلَّ اَلاِعْتِبَـارَ چه بسيار است پنـدها و چه اندكاند، پنـد پـذيران. نهج البلاغه/کلمات قصار 297

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com