خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

برگزاری نوزدهمین دوره آزمون قرآن وعترت

 حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری نوزدهمین دوره آزمون قرآن وعترت خبر داد و بیان داشت : این آزمون با هدف حمایت و بسترسازی هرچهت مطلوب ترآموزش مفاهیم قرآن و معارف اهل بیت(ع) در سراسر کشور انجام می پذیرد.

    وی افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا آزمون به صورت اینترنتی برگزار خواهد شد تا علاوه برحفظ سلامت قرآن آموزان عزیز همگام با جریان توسعه فناوری های نوین این فرصت در مسیر اثر بخشی هرچه بهترکمی و کیفی آموزه های قرآنی در جامعه قرارگیرد.

   محمودی فراظهار داشت: آزمون سراسری قرآن و عترت در سال جاری در سه گروه امتحانی و 14 رشته شامل گروه ترجمه و مفاهیم قرآن کریم در دو رشته گروه معارف اهل بیت (ع) در سه رشته و گروه حفظ قرآن کریم در 9 رشته در هفته اول اسفند1399 به صورت اینترنتی برگزار می شود.

   وی گفت ثبت نام در تمامی رشته های آزمون برای همه داوطلبان بدون محدودیت سنی آزاد است و هرداوطلب می تواند در تمامی رشته های (غیرحفظ قرآن کریم) بدون محدودیت سنی(یعنی می تواند حداکثردر6 رشته و در گروه حفظ فقط در یک رشته) ثبت نام نماید.

  محمودی فر در ادامه تصریح کرد: تمامی امور مربوط به ثبت نام از طریق پایگاه اینترنتی به نشانیwww.quranedu.ir انجام می شود و تاریخ ثبت در آزمون از تاریخ 1/10/99 لغایت 20/10/99 می باشد.

اوقات شرعی

حدیث روز

حضرت علی علیه السلام اَلْخَيْرُ لا يَفْنى؛ كار خير هرگز فانى نمى شود. شرح غررالحكم: ج 1، ص 229

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com