خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

کارگاه آموزشی حل تعارض در روابط همسران

 حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری کارگاه آموزشی حل تعارض در روابط همسران خبر داد و بیان داشت : این کارگاه در روز سه شنبه مورخ 18/9/99 ساعت 21 در محل سالن شهید چمران برگزار گردید و از طریق فضای مجازی به صورت زنده پخش گردید.

سعید زمانی مولف و پژوهشگر خانواده در این کارگاه اظهار داشت : اکثر زوج ها در زندگی مسائل و مشکلات فراوانی دارند حتی خردمند ترین زوج ها نیز همه مسائل کلیدی شان را نمی توانند حل کنند و در طی سالیان متمادی درگیر مسائل ارتباطی مهم هستند.

وی افزود : ماهیت مشکلات همسران در طی زمان تغییر می کند و ثابت نمی ماند و عناوین تعارض ها را می توان در تفاوتهای شخصیتی – وسواسی – بی خیالی – شغل – مسافرت ها – نقل و مکان زندگی و ... جستجو کرد.

وی گفت : حل تعارض دو نوع رویکرد دارد : 1- رویکرد سازنده 2- رویکرد مخرب.

در رویکرد مخرب همسران مسائل قدیمی را پیش می کشند و تنها احساسات منفی و اطلاعات انتخابی را عنوان می کنند و اکثریت به برد و باخت تاکید می نمایند و صمیمیت را کاهش می دهند.

در رویکرد سازنده احساسات منفی و مثبت هر دو بیان می شوند و اطلاعات نسبت به مشکلات کامل می شود . بر شباهت ها متمرکز می شوند و صمیمیت ها  افزایش می یابد ، در نتیجه زندگی تغییر به وجود می آید.  

زمانی در خاتمه تاکید کرد: همسران نباید به حوزه های نگران کننده بپردازند بلکه احساسات و نگرش های منفی را در زندگی مشترک حذف نمایند و با درک و فهم متقابل صلح و آرامش و صمیمیت را افزایش داده و پی گیر اعتماد و سازندگی در زندگی مشترک باشند.

اوقات شرعی

حدیث روز

حضرت مهدی (علیه السلام) ما أرْغَمُ أنْفُ الشَيْطانَ بِشَىءٍ مِثْلَ الصَّلاةِ، فَصَلِّها وَ أرْ غَمْ أنْفَ الشَّيْطانَ؛ با هيچ چيز مثل نماز، بينى شيطان به خاك ماليده نمى شود پس نماز را به پادار و بينى شيطان را به خاك بمال. بحارالانوار، ج 53، ص 182

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com