خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


هجدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی آوه

حجت الاسلام و المسلمین  محمد جواد نیکویی ماهانی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی آوه  بیان داشت : جایگاه شورای فرهنگ عمومی در حدی است که باید به برنامه‌های اولویت‌دار اختصاص یابد و گنجاندن این برنامه ها در جلسات شورای فرهنگ عمومی می‌تواند به اتخاذ تصمیمات مهم و حیاتی بیانجامد.

حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از تشکیل هجدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی آوه خبرداد و بیان داشت: این جلسه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین  محمد جواد نیکویی ماهانی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی آوه با حضور کیوان گودرزی بخشدار مرکزی و سایر اعضاء در روز چهارشنبه مورخ 28/8/99 رأس ساعت 9 صبح در محل دفتر امام جمعه تشکیل گردید.

    حجت‌الاسلام نیکویی ماهانی درهجدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرآوه اظهارکرد: جایگاه شورای فرهنگ عمومی در حدی است که باید به برنامه‌های اولویت‌دار اختصاص یابد و گنجاندن این برنامه ها در جلسات شورای فرهنگ عمومی می‌تواند به اتخاذ تصمیمات مهم و حیاتی بیانجامد.

 وی با بیان اینکه جلسات شورای فرهنگ عمومی باید به گونه‌ای مدیریت شود که دستورالعمل‌های لازم در این جلسه نهادینه شده و به عنوان یک اولویت مطرح شود ، افزود: پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری و توصیه های معظم له یکی از موضوعات مهمی که می‌توان جزو دستورالعمل‌های جلسه شورای فرهنگ عمومی قرار داد، بحث پیشگیری از کرونا است.

وی تصریح کرد: یکی از اقدامات مناسبی که همه دستگاه‌های اجرایی باید در این زمینه پای کار بیایند، طرح تشکیل  قرارگاه جهادی  بهداشت و سلامت شهر آوه با همکاری پایگاه های بسیج ، مراکز درمانی، کانون های فرهنگی هنری مساجد و جامعه روحانیون به منظور اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در خصوص پیشگیری و قطع زنجیره بیماری کرونا می باشد .

دراین جلسه  کیوان گودرزی بخشدار مرکزی ، شوراي فرهنگ عمومي را یک قرارگاه فرهنگي دانست و افزود : اين شورا بايد از همه ظرفيت ها جهت اجرايي شدن مصوبات استفاده نمايد.

ایشان با اشاره به ارزيابي صحیح اولويت هاي مشخص شده درحوزه فرهنگ عمومي افزود : برنامه ريزي زيربنايي و بلند مدت براي مسائل فرهنگ عمومي از ديگر اولويت هاي شوراي فرهنگ عمومي می باشد و ممکن است نتايج مصوبات چند سال بعد نتيجه دهد لذا ارایه راهكارهاي مناسب و تعامل دستگاههای اجرایی  براي رفع مشکلات ازسوي مسوولان به ویژه مسائل فرهنگي و آموزشي الزامی است.

تشکیل قرارگاه جهادی بهداشت و درمان – تهیه مسکن مهر برای جوانان – تعیین محدوده امام زادگان فضل و سلیمان – احداث درمانگاه شبانه روزی –پیشگیری از خشونت و  ایجاد نشاط  از جمله مواردی بود که در این جلسه مطرح و در خصوص آن بحث و تبادل نظر شد.

اوقات شرعی

حدیث روز

امام علی علیه السلام: مَا أَكْثَـرَ اَلْعِبـَرَ وَ أَقَـلَّ اَلاِعْتِبَـارَ چه بسيار است پنـدها و چه اندكاند، پنـد پـذيران. نهج البلاغه/کلمات قصار 297

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com