خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


برگزاری دومین کارگاه آموزشی دانستنی هایی برای ازدواج

 حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه ازبرگزاری دومین کارگاه آموزشی دانستنی هایی برای ازدواج خبر داد و بیان داشت: این کارگاه در روز سه شنبه 27/8/99 ساعت 21 در محل سالن سلمان ساوجی برگزار و از طریق فضای مجازی به صورت زنده پخش شد.

سعید زمانی مؤلف و پژوهشگر حوزه خانواده در این کارگاه بیان داشت : برخی از دختران و پسران ازدواج را پناه گاهی برای تحقق همه امیال و آرزوهای خود می دانند و گمان می کنند که پس از ازدواج به هر آنچه که در خانه پدری خود نداشته اند به آن دست می یابند.این گونه افکار بلند پروازانه و دور از واقعیت آنها را با انتظاراتی کاذب روبرو می سازد که به محض برخورد با ناکامی خود را شکست خورده و اغلب نیز ابراز تمایل به طلاق می نمایند.

زمانی اظهار داشت:  اگر باور داشته باشیم به اینکه یک ازدواج خوب به معنی خوشبختی کامل است این نگاه نسبی است و هیچ ازدواجی را نمی توان تضمین کرد.

وی افزود : برای کم کردن محدودیت این تفکر می توان این گونه اندیشید که هیچ راهی برای تضمین خوشبختی کامل پیش از ازدواج میسر نیست و فقط باید تا حدود لازم توجه داشته باشیم و راه حل ها و مهارتهای لازم را کسب نموده و ازدواج نماییم و در صورت بروز مسئله و مشکل از طریق شیوه های صحیح و درست مسائل را حل نماییم .

زمانی در ادامه به افراد کمال گرا اشاره کرد و بیان داشت: دختران کمال گرا خیلی از خواستگارهای خود را بدون دلیل منطقی جواب منفی می دهند و پسران کمال گرا هم به بهانه دست یابی به همسر زیبا و جذاب فرصت ها را از دست می دهند.

وی گفت : تنها عشق شدید جبران کننده همه موانع نمی باشد و نمی تواند برطرف کننده معایب ، ناهمسانی ها و تعارضات باشد زن و مرد زندگی مشترک بایستی با برقراری ارتباط صحیح ، هم اندیشی ، صداقت و مهربانی و با صبر و حوصله یک زندگی ایده آل را خلق نمایند.

در پایان با اهداء لوح تقدیر و هدیه از تلاشهای سعید زمانی نویسنده و پژوهشگرحوزه خانواده و سعید جنتی به دلیل اطلاع رسانی در فضای مجازی تجلیل گردید. 

اوقات شرعی

حدیث روز

امام زمان حضرت مهدي -عجل الله تعالی فرجه الشریف- فرمودند: إِنّا غَیْرُ مُهْمِلینَ لِمُراعاتِكُمْ، وَلا ناسینَ لِذَكْرِكُمْ، وَلَوْلا ذلِكَ لَنَزَلَ بِكُمُ الَّلأْواءُ وَاصْطَلَمَكُمُ الاَْعْداءُ ... ما در رسیدگى و سرپرستى شما كوتاهى و اهمال نكرده و یاد شما را از خاطر نبرده ایم كه اگر جز این بود، دشوارى ها و مصیبت ها بر شما فرود مى آمد و دشمنان، شما را ریشه كن مى نمودند ... احتجاج، ج2، ص323

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com