خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


تجلیل از مربیان باشگاه های کتابخوانی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

 حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه درتجلیل از مربیان باشگاه های کتابخوانی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی افزود هرگونه بی توجهی به امرکتاب و کتابخوانی توسعه و تعالی جامعه را با موانع جدی مواجه خواهد کرد.

حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی از مربیان باشگاه های کتابخوانی تجلیل کرد، وی در این جلسه ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی بیان داشت: کتابخوانی و مطالعه نقش کلیدی در توسعه هرجامعه ای دارد و هرگونه بی توجهی به امرکتاب و کتابخوانی توسعه و تعالی جامعه را با موانع جدی مواجه خواهد کرد.

    حسین محمودی فر ابراز داشت: پدیده فقر مطالعه و کتابخوانی از جمله معضلات و مشکلاتی است که در اکثرکشورهای درحال توسعه وجود دارد و این امر می تواند در دراز مدت تأثیرات زیان باری برای این جوامع محسوب گردد.

    وی افزود:کشور ما با داشتن پیشینه فرهنگی بسیار غنی و با تأکید دین مبین اسلام برای مطالعه متأسفانه به این موضوع کمتر پرداخته شده به طوری که مردم بیشتراوقات فراغت خود را به سرگرمی صرف می کنند و به مطالعه کمتر توجه دارند.

   محمودی فر تصریح کرد: طرحی که توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با عنوان جام باشگاه های کتابخوانی در حال اجرا می باشد در صورت همکاری مردم و نهادهای فرهنگی می توان شاهد رونق مطالعه و کتابخوانی بین مردم باشیم.

   در ادامه جلسه هریک از مربیان نظرات و پیشنهادهای خود را در خصوص افزایش تعداد باشگاه ها و چگونگی ترویج مطالعه بیان نموده و در پایان با اهداء لوح تقدیر و هدایا از آنها تجلیل گردید.

اوقات شرعی

حدیث روز

امام صادق (سلام الله علیه) : صَلاةُ مُتَطَيِّبٍ أفضَلُ مِن سَبعينَ صَلاةً بِغَيرِ طيبٍ. نماز شخص خوشبو برتر از هفتاد نماز بدون بوى خوش است. الصلاة: ص 51 ح 148

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com