خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


دیدار از کتابفروشی شهرکتاب به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

 حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه در دیدار از شهر کتاب  اظهار داشت: باید دنبال روشهای ترویج و اشاعه فرهنگ مطالعه بین آحاد جامعه بگردیم و روش های نوینی که با خصوصیات نسل و مقتضیات زمانی ما مطابقت داشته باشد را مورد شناسایی قراردهیم

حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی از کتابفروشی شهرکتاب دیدار و ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی از تلاش های آقای غلامرضا قاسمی زاده مسئول کتابفروشی و کارکنان این مجموعه در ترویج فرهنگ کتاب  و کتابخوانی تقدیر و تشکر نمودند.

    رئیس اداره ارشاد در این دیدار ابراز داشت: کتاب مهمترین برتری رشد فرهنگی هر کشور است و یکی از شاخص های انتقال افکار میان جوامع  محسوب می شود و تعداد مطالعه کنندگان هرکشوری میزان رشد عقلانی هرجامعه ای را نشان می دهد.

   وی افزود:مطالعه یکی از بهترین ابزارهای تعلیم و تربیت است که یک کتاب در روح فرد اثر می گذارد و از آثار دیگر رسانه ها عمیق تر و ریشه دارتر می باشد.

   حسین محمودی فر در اد امه اظهار داشت: باید دنبال روشهای ترویج و اشاعه فرهنگ مطالعه بین آحاد جامعه بگردیم و روش های نوینی که با خصوصیات نسل و مقتضیات زمانی ما مطابقت داشته باشد را مورد شناسایی قراردهیم.

   وی گفت: با توجه به فرمایش رهبری که اظهار می فرمایند هرزمانی که به یاد کتاب و وضع کتاب در جامعه خودمان می افتم قلبا" غمگین می شوم ، باید در جهت رفع این مشکل بزرگ مردم ،مسئولان و تمام نهادها با یکدیگربه صورت جمعی وارد عمل شوند.

 

اوقات شرعی

حدیث روز

امام مهدی (سلام الله علیه) : أكثِرُوا الدُّعاءَ بِتَعجيلِ الفَرَجِ فَإِنَّ ذلِكَ فَرَجُكُم. براى تعجيل در فرج بسيار دعا كنيد، كه مايه گشايش در كار شما است. كمال الدّين - ص 485

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com