خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


دیدار از کتابفروشی شهرکتاب به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

 حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه در دیدار از شهر کتاب  اظهار داشت: باید دنبال روشهای ترویج و اشاعه فرهنگ مطالعه بین آحاد جامعه بگردیم و روش های نوینی که با خصوصیات نسل و مقتضیات زمانی ما مطابقت داشته باشد را مورد شناسایی قراردهیم

حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی از کتابفروشی شهرکتاب دیدار و ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی از تلاش های آقای غلامرضا قاسمی زاده مسئول کتابفروشی و کارکنان این مجموعه در ترویج فرهنگ کتاب  و کتابخوانی تقدیر و تشکر نمودند.

    رئیس اداره ارشاد در این دیدار ابراز داشت: کتاب مهمترین برتری رشد فرهنگی هر کشور است و یکی از شاخص های انتقال افکار میان جوامع  محسوب می شود و تعداد مطالعه کنندگان هرکشوری میزان رشد عقلانی هرجامعه ای را نشان می دهد.

   وی افزود:مطالعه یکی از بهترین ابزارهای تعلیم و تربیت است که یک کتاب در روح فرد اثر می گذارد و از آثار دیگر رسانه ها عمیق تر و ریشه دارتر می باشد.

   حسین محمودی فر در اد امه اظهار داشت: باید دنبال روشهای ترویج و اشاعه فرهنگ مطالعه بین آحاد جامعه بگردیم و روش های نوینی که با خصوصیات نسل و مقتضیات زمانی ما مطابقت داشته باشد را مورد شناسایی قراردهیم.

   وی گفت: با توجه به فرمایش رهبری که اظهار می فرمایند هرزمانی که به یاد کتاب و وضع کتاب در جامعه خودمان می افتم قلبا" غمگین می شوم ، باید در جهت رفع این مشکل بزرگ مردم ،مسئولان و تمام نهادها با یکدیگربه صورت جمعی وارد عمل شوند.

 

اوقات شرعی

حدیث روز

امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com