خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


آموزش و نحوه پیشگیری از ویروس کرونا

   حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از «برگزاری کارگاه آموزش و نحوه پیشگیری از ویروس کرونا» خبرداد و بیان داشت: این کارگاه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دانشکده علوم پزشکی با حضور خانم دکتر مهدیه نیک نژاد متخصص اطفال و آقای دکتر علیرضا لطفی زاده جراح و متخصص گوش و حلق و بینی مورخ 12/8/99 رأس ساعت 45/15 به صورت مجازی در محل سالن سلمان ساوجی برگزار شد.

دکتر علیرضا لطفی زاده ابرازداشت:ابتدا این بیماری بیشتر به صورت سرماخوردگی و بیشتر مخاط بینی و سپس پشت حلق را درگیر می کند وی همچنین در دادن آزمایش از طریق دهان و بینی در مراحل اولیه بیماری تأکید نمودند.

دکتر لطفی زاده استراحت و قرنطینه به هنگام مریضی و استفاده از ماسک و رعایت اصول بهداشتی برای پیشگیری از بیماری را برای شهروندان توصیه نمودند.

   خانم دکتر مهدیه نیک نژاد متخصص اطفال درخصوص رعایت بهداشت برای کودکان و قرنطینه بودن در منزل تأکید داشتند وی افزود: هنگامی که فرزند خردسال شما به بیماری اسهال دچار می شود احتمال ابتلا به کرونا وجود دارد و پدر و مادرها باید کاملا" رعایت کنند چرا که خردسالان می توانند ناقلان این بیماری برای والدین باشند.

اوقات شرعی

حدیث روز

امام باقر (سلام الله علیه) : الدُّعاءُ يَرُدُّ القَضاءِ وقَد اُبرِمَ إبراماً. دعا، قضا را گر چه حتمى و قطعى شده باشد بر مى گرداند. میزان الحکمة : ج4 ص 19 ح 576

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com