خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

همایش شعر و خاطره دفاع مقدس

   سرهنگ حجت الله دستجانی فرمانده نیروی مقاومت بسیج سپاه ناحیه ساوه درهمایش شعر و خاطره دفاع مقدس اظهار کرد: کشور ما تجربه هشت سال دفاع در مقابل هجوم همه جانبه را پشت سر گذاشته است و تجربه دفاع برای  ما پيامدهای فرهنگي ویژه ای داشته است.

 حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری همایش شعر و خاطره دفاع مقدس خبر داد و بیان داشت: این همایش به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس با همکاری حوزه مقاومت بسیج خواهران و کانون بسیج هنرمندان شهرستان ساوه در روز شنبه 5 مهرماه 99 در محل فضای باز اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار گردید.

محمودی فر هدف از برگزاری این همایش را ترویج و اشاعه فرهنگ دفاع مقدس که همان فرهنگ استکبار ستیزی و ایثار و مقامت و تکریم و تجلیل از مقام شامخ شهدا و خانواده های معظم آنان عنوان کرد.

   در این همایش سرهنگ حجت الله دستجانی فرمانده نیروی مقاومت بسیج سپاه ناحیه ساوه اظهار کرد: کشور ما تجربه هشت سال دفاع در مقابل هجوم همه جانبه را پشت سر گذاشته است و تجربه دفاع برای  ما پيامدهای فرهنگي ویژه ای داشته است. فرهنگ دفاع مقدس صبرو مقاومت دردفاع ازکيان اسلامي که در روحيه ایثارگری و شهادت طلبي خلاصه مي شود، تأثيرات شگرفي برحفظ و بالندگي جامعه دارد.

    ایشان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری ، دفاع مقدس را به عنوان "گنج استخراج نشده" عنوان کرد و افزود : این گنج پربها نه تنها براحتي و آسان به دست نيامده بلکه بهای سنگيني از سرمایه های عظيم انساني و مادی این ملت در پای آن ریخته شده است؛ لذا فرهنگ ناب وارزشمند دوران دفاع مقدس ذخائر بي نظيری است که به عنوان عوامل تأثيرگذار بر بالندگي وتوسعه در جامعه باید مورد توجه قرار گيرد که متاسفانه به درستی به آن پرداخته نشده است.

    درادامه دوتن از رزمندگان و یادگاران دفاع مقدس و پنج تن از اعضای انجمن ادبی سلمان ساوجی به شرح ذیل به بیان خاطره و شعر خوانی پرداختند.

شاعران :

محمد علی رحیمی

نادر حسینی

شبیر گودرزی

زهرا محمودی     

خاطره گویان:                   

یدالله مظهر

حسن جنتی

اوقات شرعی

حدیث روز

امام زمان حضرت مهدي -عجل الله تعالی فرجه الشریف- فرمودند: إِنّا غَیْرُ مُهْمِلینَ لِمُراعاتِكُمْ، وَلا ناسینَ لِذَكْرِكُمْ، وَلَوْلا ذلِكَ لَنَزَلَ بِكُمُ الَّلأْواءُ وَاصْطَلَمَكُمُ الاَْعْداءُ ... ما در رسیدگى و سرپرستى شما كوتاهى و اهمال نكرده و یاد شما را از خاطر نبرده ایم كه اگر جز این بود، دشوارى ها و مصیبت ها بر شما فرود مى آمد و دشمنان، شما را ریشه كن مى نمودند ... احتجاج، ج2، ص323

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com