خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

گلباران مزار شهدا به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس

  دکترحاجی مسئول بسیج وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی در مراسم گلباران مزار شهدا  اظهار داشت : هنرمندان با خلق آثار فاخر و ارزشمند نقش بی نظیری در انتقال فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس ایفا میکنند.

حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری مراسم گلباران مزار شهدا خبرداد وبیان داشت : این مراسم معنوی به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در روز پنج شنبه3/7/99 باحضور دکتر حاجی مسئول بسیج وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی  جناب سرهنگ دستجانی فرمانده سپاه و رئیس شورای اسلامی  و جمعی از هنرمندان و اصحاب رسانه در گلزارشهدای شهرستان ساوه برگزار گردید.

محمودی فر هدف ازاجرای این مراسم را تجلیل و تکریم مقام شامخ شهدای گرانقدر هشت سال دفاع مقدس و میثاق هنرمندان با آرمانهای مقدس شهدا عنوان کرد.

دراین مراسم دکترحاجی اظهار داشت : هنرمندان با خلق آثار فاخر و ارزشمند نقش بی نظیری در انتقال فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس ایفا میکنند. مسئول بسیج وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی افزود: در همه ادوار تاریخ نقش کسانی که با ابزارهای هنری انتقال وقایع و اتفاقات را در دستور کار خود قرار داده اند بسیار ارزشمند بوده است و امروزه که کشور عزیز ما ایران دستخوش تهاجم فرهنگی و جنگ نرم شده و دشمنان ایران اسلامی در راستای کم رنگ کردن ارزشهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تلاش می نمایند رسانه ها و هنرمندان مخلص و متعهد موظفند با تولید آثار فاخر هنری در جهت زنده نگه داشتن این ارزش ها گام برداشته و مفهوم مقاومت و ایثار را  به نسلهای امروز انتقال دهد.

در ادامه سرهنگ حجت الله دستجانی فرمانده نیروی مقاومت بسیج سپاه شهرستان ساوه بیان داشت :ما باید با زبان هنر که اثرگذاری آن امروزه ازهرچیز دیگر بیشتر است و می‌تواند روی مخاطب اثرگذار باشد، این ارزش‌های هشت سال دفاع مقدس را به نسل های آینده منتقل کنیم. 

افزود : باید با زبان هنر در جهت انتقال واقعیت‌ها و فرهنگ جبهه و جنگ مانند صداقت، فداکاری، روحیه پاک و ویِژگی‌های انسانی و اسلامی که در  نسل اول مدافع ارزش‌های ملی و مذهبی وجود داشته است همواره تلاش کنیم . 

درپایان از با اهدای لوح تقدیر و یک جلد قرآن نفیس از خانواده معظم هنرمند شهید سید محمد علی سبط احمدی تجلیل شد./

اوقات شرعی

حدیث روز

امام علی علیه السلام: مَنْ غاظَكَ بِقُبْحِ السَّفَهِ عَلَيْكَ، فَغِظْهُ بِحُسْنِ الْحِلْمِ عَنْهُ هر كس با زشتىِ سبكسرى تو را خشمگين كرد تو با زيبايى بردبارى او را به خشم آور غررالحكم / حدیث 8620

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com