خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

نمایشگاه عکس دفاع مقدس

 حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برپایی نمایشگاه عکس دفاع مقدس به مناسبت هفته دفاع مقدس خبرداد و بیان داشت: در این نمایشگاه 30 قطعه عکس از هشت سال دفاع مقدس در محل فرهنگسرای ارشاد جهت بازدید عموم به نمایش گذاشته شده و ساعت بازدید از ساعت 8 الی 14 و 16 الی19 می باشد.

   رئیس اداره ارشاد ساوه در حاشیه این نمایشگاه ابراز داشت: دوران هشت سال دفاع مقدس و مقاومت رزمندگان اسلام در صحنه نبرد تداعی کننده یکی از زیباترین جلوه های تاریخ تمدن بشراست که در آن حماسه ایثار،گذشت،جهاد و شهادت جلوه گر بوده است که این ویژگی های ارزشمند رفتاری موجب شکل گیری فرهنگ دفاع مقدس شد و در حقیقت این فرهنگ معنوی بود که رمز پیروزی جمهوری اسلامی ایران در طول انقلاب و پس از آن به شمار برود.

  وی افزود: بازخوانی زندگی و رشادتهای شهیدان برای جوانان این مرز و بوم به لحاظ الگوسازی همواره مورد تأکید بزرگان انقلاب می باشد.

  محمودی فر تصریح کرد: فرهنگ هشت سال دفاع مقدس می تواند برای سالهای متمادی منشاء برکات زیادی باشد که می بایست با استفاده از فناوریهای روز نسبت به تولید آثار فاخر در ترویج فرهنگ دفاع مقدس تلاش گردد. 

 

اوقات شرعی

حدیث روز

رسول خدا صلی الله علیه و آله : أَلدّالُّ عَلَى الْخَيْرِ كَفاعِلِه؛ كسى كه ديگران را به كار نيك راهنمائى كند گـويـا خـود، آن را انـجـام داده اسـت. وسائل الشيعه: ج 11، ص 398

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com