خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

دیدار با شاعره پیشکسوت به مناسبت روز شعر و ادب فارسی

 حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه به بهانه روز شعر وادب فارسی با ایراندخت خلج بابایی از شاعران پیشکسوت آیینی دیدار کرد.

محمودی فر در این دیدار افزود : هر جامعه برای استمرار بخشیدن به حیات اصیل و واقعی خود، باید در تجلیل و تکریم ازمفاخرفرهنگی کشورش کوشا باشد.  

وی اظهار کرد: روز شعر و ادب فارسی بیانگر هویت ملی مردم ایران است و ادبیات فارسی ریشه در ادبیات باستانی ایران دارد و موضوعاتی مانند حماسه و روایات و اساطیر ایرانی و غیر ایرانی، مذهب و عرفان، روایت‌های عاشقانه، فلسفه و اخلاق و نظایر آن را در برمی‌گیرد. 

وی به چهره‌های بین‌المللی ادبیات فارسی اشاره کرد و افزود : ادبیات فارسي‌مانند بنايي است كه بنياد آن را معماران بزرگ و توانايي مانند فردوسي، نظامي، مولوي، سعدي و حافظ بنا گذاشته‌اند و با وجود دشمناني كه در طول تاريخ داشته و بي‌توجهي‌هاي بسياري كه ديده،این بنا همچنان مقام و استوار ایستاده است.

در پایان با اهدای لوح از زحمات ارزشمند ایراندوخت خلج بابایی در عرصه فرهنگ و ادب تقدیر گردید. 

اوقات شرعی

حدیث روز

حضرت محمد صلى الله عليه و آله و سلّم : إنَّ العبدَ لَيَرفَعُ يَدَهُ إلى اللّه ومَطعَمُهُ حَرامٌ ، فكيفَ يُستَجابُ لَهُ وهذا حالُهُ ؟! همانا بنده دستش را (براى دعا) به درگاه خدا بالا مىبرد در حالى كه خوراكش حرام است ؛ با چنين حالى ، چگونه دعايش مستجاب شود ؟. إرشاد القلوب : 149 منتخب ميزان الحكمة : 196

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com