خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


دیدار با شاعره پیشکسوت به مناسبت روز شعر و ادب فارسی

 حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه به بهانه روز شعر وادب فارسی با ایراندخت خلج بابایی از شاعران پیشکسوت آیینی دیدار کرد.

محمودی فر در این دیدار افزود : هر جامعه برای استمرار بخشیدن به حیات اصیل و واقعی خود، باید در تجلیل و تکریم ازمفاخرفرهنگی کشورش کوشا باشد.  

وی اظهار کرد: روز شعر و ادب فارسی بیانگر هویت ملی مردم ایران است و ادبیات فارسی ریشه در ادبیات باستانی ایران دارد و موضوعاتی مانند حماسه و روایات و اساطیر ایرانی و غیر ایرانی، مذهب و عرفان، روایت‌های عاشقانه، فلسفه و اخلاق و نظایر آن را در برمی‌گیرد. 

وی به چهره‌های بین‌المللی ادبیات فارسی اشاره کرد و افزود : ادبیات فارسي‌مانند بنايي است كه بنياد آن را معماران بزرگ و توانايي مانند فردوسي، نظامي، مولوي، سعدي و حافظ بنا گذاشته‌اند و با وجود دشمناني كه در طول تاريخ داشته و بي‌توجهي‌هاي بسياري كه ديده،این بنا همچنان مقام و استوار ایستاده است.

در پایان با اهدای لوح از زحمات ارزشمند ایراندوخت خلج بابایی در عرصه فرهنگ و ادب تقدیر گردید. 

اوقات شرعی

حدیث روز

حضرت مهدی (علیه السلام) ما أرْغَمُ أنْفُ الشَيْطانَ بِشَىءٍ مِثْلَ الصَّلاةِ، فَصَلِّها وَ أرْ غَمْ أنْفَ الشَّيْطانَ؛ با هيچ چيز مثل نماز، بينى شيطان به خاك ماليده نمى شود پس نماز را به پادار و بينى شيطان را به خاك بمال. بحارالانوار، ج 53، ص 182

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com