خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


آئین رونمایی از کتاب

     حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه آئین رونمایی از کتاب خبرداد و بیان داشت: در این آیین از دو عنوان کتاب انسان بی نهایت و حرفی برای گفتن  نوشته آقای محمد شایان مهر و خانم سمیرا نخعی با حضور عبدا... سالمی رئیس شورای اسلامی ساوه و یدا... مظهر،رئیس دفتر نماینده محترم شهرستان های ساوه و زرندیه و جمعی از علاقه مندان به کتاب در مورخ 25/6/99 در محل سالن سلمان ساوجی رونمایی شد.

  در این آئین رئیس اداره ارشاد اسلامی ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های آقای محمد شایان مهر در برگزاری کارگاه های مختلف خانواده موفق،فن بیان سخنوری و انرژی مثبت ابراز داشت:  قلم ماندگارتر و تأثیرگذارتر و عمیق تر از هر ابزار دیگری برای پیام بری و پیام آوری است. از این رو می توان گفت بزرگترین و مهمترین فلسفه وجودی قلم، بیان و گسترش معارف اسلامی و توحیدی است.

   محمودی فراظهار داشت: نوشتن بهترین وسیله برای بیان افکار افراد است و با نوشتن رازها و اندیشه های درونی بروز و ظهور می نماید و هرآنچه در ذهن پیچیده انسان نقش بسته بیرون تراوش می کند.انسان آنچنان که با نوشتار می تواند منظور خود را به دیگران تفهیم کند، با زبان  نمی تواند.

  وی گفت: بی تردید پیشرفت های علمی،دینی و فکری جوامع پیشرفته کنونی مرهون کوشش و نگارش نویسندگان دیروز است و و اگر قلم و نوشتار در اختیار مقاصد دنیوی قراربگیرد آنگاه می توان خطر آفرین باشد و سبب تباهی ملت شود.محمودی فر در ادامه تصریح کرد: یکی از عمده ترین و بهترین راه های افزایش اطلاعات عمومی مطالعه کتاب می باشد و اگربتوان مردم را با هرترتیبی که می شود به کتاب و کتابخوانی تشویق و ترغیب کرد و استعدادهایی که در جامعه می باشد شناسایی کرد می توان به توسعه و پیشرفت کشور و جامعه امیدوار بود.

   وی افزود: انسان ها برای ادامه زندگی خود به کتاب نیاز دارند زیرا انسان با کتاب جاودانه خواهد شد.

در این آیین آقای محمد شایان مهر روان شناس و مؤلف کتاب انسان بی نهایت عنوان داشت: کتاب انسان بی نهایت کتابی است که روی باورهای افراد می تواند تأثیرگذار باشد در کتاب انسان بی نهایت ما عنوان کرده ایم که باورهای خود را تغییر دهید و در انتهای کتاب یاد آور شده ایم که هیچ تغییر بدون عمل اتفاق نمی افتد و هر انسان که می خواهد به سمت موفقیت و کمال حرکت کند باید این را بداند که ابتدا باید تفکر خود را تغییر دهد و سپس برای رسیدن به موفقیت بهای آن  بپردازد.

     وی افزود: کتاب انسان بی نهایت در شش فصل نوشته شده است.

همچنین در این آئین خانم سمیرا نخعی درخصوص کتاب حرفی برای گفتن اظهار داشت: این کتاب راجع به فن بیان و سخنوری نوشته شده است و در دو بخش کلی،بخش اول به چگونگی مدیریت ترس و استرس از سخنرانی اشاره می کند و بخش دوم چگونه آموزش دادن متفاوت و مؤثر اشاره دارد.

   در پایان این آئین با اهداء لوح و هدیه از دو مؤلف تقدیر گردید.

 

اوقات شرعی

حدیث روز

رسول خدا صلی الله علیه و آله : أَلدّالُّ عَلَى الْخَيْرِ كَفاعِلِه؛ كسى كه ديگران را به كار نيك راهنمائى كند گـويـا خـود، آن را انـجـام داده اسـت. وسائل الشيعه: ج 11، ص 398

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com