خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

جلسه با عکاسان

       حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از جلسه با عکاسان شهرستان خبرداد و بیان داشت: این جلسه برای بررسی مشکلات جامعه عکاسان مورخ 12/6/99 در محل سالن شهید آوینی برگزار گردید.

   رئیس اداره ارشاد ساوه در این جلسه ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش ابراز داشت: در دنیای پیشرفته امروزه همراه با تحولات بسیار شگرف به وجودآمده در راه و روش زندگی انسانها عکس و عکاسی به عنوان یکی از اجزای جدانشدنی زندگی روزمره ما در آمده است وی افزود: عکاسی عام ترین و پر مخاطب ترین هنر و زبان مشترکی است که با گسترش تدریجی و ارام خود تأثیر بسیاری بر انتقال فرهنگ ها- سنت ها- آیین ها داشته است.

   محمودی فر اظهار داشت:عکاسی یک تفکر و اندیشه است رسانه ای که می تواند طرز تفکر و اندیشه و نگرش افراد به جهان و زندگی را نشان دهد.وی گفت:امروزه عکاسی نه تنها در مطبوعات بلکه در سایر رسانه های تصویری به عنوان یک سند معتبر در نظر گرفته می شود و از آن استفاده می گردد.

  در ادامه عکاسان شهرستان خواسته های خود را ارائه و خواستار سازماندهی جامعه عکاسان و رفع مشکلات این قشر از هنرمندان گردیدند.

اوقات شرعی

حدیث روز

امام علی علیه السلام: مَنْ غاظَكَ بِقُبْحِ السَّفَهِ عَلَيْكَ، فَغِظْهُ بِحُسْنِ الْحِلْمِ عَنْهُ هر كس با زشتىِ سبكسرى تو را خشمگين كرد تو با زيبايى بردبارى او را به خشم آور غررالحكم / حدیث 8620

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com