خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهر نوبران

   حجت السلام والمسلمین هادی میرزایی مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان مرکزی دردومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهر نوبران با اشاره به جنگ نرم اظهار داشت امروز دشمن از تهاجم فرهنگی به رخنه فرهنگی رسیده است و برگزاری جلسات شورای فرهنگ عمومی می تواند نقش بسیارمهم و تاثیرگذار در سیاستگذاری ها جهت نیل به اهداف والای انقلاب اسلامی داشته باشد.   

 حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهر نوبران با موضوع نماز جمعه در گام دوم انقلاب خبر داد و بیان داشت این جلسه در روز چهارشنبه با حضور اعضاء ساعت 11 صبح در محل بخشداری نوبران تشکیل شد .

در این جلسه حجت السلام والمسلمین هادی میرزایی مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان مرکزی بیان داشت : انقلاب اسلامی در طول عمر41 ساله خود ثابت کرد نماز جمعه از چه ظرفیت بالایی برخوردار است وبسیاری از فتنه ها و دسیسه ها از سال 60 تا به امروز با برگزاری همین نمازهای جمعه برطرف شده است.

میرزایی افزود نماز جمعه یک فرصت است و به عنوان بزرگترین رسانه در انقلاب اسلامی به شمار می رود و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی با شاره به جنگ نرم اظهار داشت امروز دشمن از تهاجم فرهنگی به رخنه فرهنگی رسیده است و برگزاری جلسات شورای فرهنگ عمومی می تواند نقش بسیارمهم و تاثیرگذار در سیاستگذاری ها جهت نیل به اهداف والای انقلاب اسلامی داشته باشد.     

حجت الاسلام والمسلمین رسول دادخواه امام جمعه شهرنوبران بیان داشت : اقامه نماز جمعه بسیار مهم است و نقش بسزایی در مسائل مهم سیاسی و اجتماعی و اقتصادی دارد و به این ترتیب نماز جمعه به عنوان یک اجتماع عظیم و پرشکوه می تواند منشأ برکات بسیاری باشد.

وی افزود : نماز جمعه، قبل از هر چیز، یک عبادت بزرگ دسته جمعى است، وموجب تلطیف روح و جان، و شستن دل از آلودگى هاى گناه و زدودن زنگار معصیت از قلب مى گردد . درقرآن و روایات نیز توصیه‌های فراوانی نسبت به اقامه نماز جمعه ، حفظ ، ثواب و برکات فراوان آن اشاره شده است.

حجت الاسلام والمسلمین محمد سلطانی امام جمعه شهر غرق آباد در ادامه با اشاره به پیوند مردم و مسئولین در جمهوری اسلامی در سایه برگزاری این آیین عبادی و سیاسی گفت : در نماز جمعه مشکلات مردم و جامعه از این تریبون مطح گردیده که باید مسئولین برای این مشکلات چاره جویی نمایند و به تعبیر مقام معظم رهبری نمازجمعه قرارگاه فرهنگی هر شهری میباشد.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری در خصوص استفاده از ظرفیت های جوانان و جوان گرایی در جامعه گفت : میتوان با نقش دادن به جوانان در امور جاری برگزاری نماز جمعه ها و تعریف جایگاه برای آنان در جذب و کادرسازی برای نظام و انقلاب گامی بلند و عملی برای رونق هرچه بیشتر محافل نمازجمعه شد.

حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به آیین نامه شورای فرهنگ عمومی شهرستان و اعضاء تشکیل دهنده آن گفت : شورای فرهنگ عمومی از جایگاه و ظرفیت‌های خاصی برخوردار است و به عنوان یک بازوی قدرتمند در راستای سیاستگذاری و برنامه ریزی درارتقا فرهنگ عمومی حائز اهمیت است و یکی از مسائل مهم آن ضمانت اجرایی مصوبات این شوراست .

محمودی فر افزود: نماز جمعه در دین اسلام نه تنها به عنوان یک آیین دینی بلکه به عنوان یک مرجع فرصتی است برای حل مشکلات مردم و می توان با به کارگیری جوانان متعهد و انقلابی که آینده انقلاب در دست آنان می باشد از این فرصت به نحو احسن استفاده نمود و با برنامه ریزی و هشیاری جامعه را از گزند آسیبهای دشمن دورنمود./

اوقات شرعی

حدیث روز

امام زمان حضرت مهدي -عجل الله تعالی فرجه الشریف- فرمودند: إِنّا غَیْرُ مُهْمِلینَ لِمُراعاتِكُمْ، وَلا ناسینَ لِذَكْرِكُمْ، وَلَوْلا ذلِكَ لَنَزَلَ بِكُمُ الَّلأْواءُ وَاصْطَلَمَكُمُ الاَْعْداءُ ... ما در رسیدگى و سرپرستى شما كوتاهى و اهمال نكرده و یاد شما را از خاطر نبرده ایم كه اگر جز این بود، دشوارى ها و مصیبت ها بر شما فرود مى آمد و دشمنان، شما را ریشه كن مى نمودند ... احتجاج، ج2، ص323

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com