خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

برپایی کاروان عزا

 حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برپایی کاروان عزا خبرداد و بیان داشت: این کاروان با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی،شهرداری،شورای اسلامی و اداره اوقاف و امورخیریه با هدف ترویج مکتب حضرت سیدالشهداء و گسترش فرهنگ عاشورایی  و انتقال مفاهیم عاشورایی  به مدت 5 روز در مناطق مختلف شهرستان به ویژه مناطق حاشیه  و کمتر توسعه یافته برگزار می شود. 

محمودی فر با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: محرم امسال شکل عزاداری در مقایسه با سنوات گذشته تفاوت دارد،اما در ماهیت و در حقیقت عزاداری که همان اظهار ارادت به آستان مقدس حضرت سیدالشهداء(ع) است هرگز تفاوتی رخ نخواهد داد.

  وی افزود:ایجاد وحدت و تقویت ارتباط میان مسلمانان یکی از اهداف بلندعزاداری محرم است و باید با توجه به فرامین مقام معظم رهبری در نحوه برگزاری این مراسم سلامت اجتماعی را مد نظر قرارداده و رعایت پروتکل های بهداشتی را یک فریضه دینی بدانیم تا آسیبی به مراسم و جامعه ما وارد نشود.

اوقات شرعی

حدیث روز

رسول خدا صلی الله علیه و آله : أَلدّالُّ عَلَى الْخَيْرِ كَفاعِلِه؛ كسى كه ديگران را به كار نيك راهنمائى كند گـويـا خـود، آن را انـجـام داده اسـت. وسائل الشيعه: ج 11، ص 398

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com