خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


برپایی کاروان عزا

 حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برپایی کاروان عزا خبرداد و بیان داشت: این کاروان با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی،شهرداری،شورای اسلامی و اداره اوقاف و امورخیریه با هدف ترویج مکتب حضرت سیدالشهداء و گسترش فرهنگ عاشورایی  و انتقال مفاهیم عاشورایی  به مدت 5 روز در مناطق مختلف شهرستان به ویژه مناطق حاشیه  و کمتر توسعه یافته برگزار می شود. 

محمودی فر با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: محرم امسال شکل عزاداری در مقایسه با سنوات گذشته تفاوت دارد،اما در ماهیت و در حقیقت عزاداری که همان اظهار ارادت به آستان مقدس حضرت سیدالشهداء(ع) است هرگز تفاوتی رخ نخواهد داد.

  وی افزود:ایجاد وحدت و تقویت ارتباط میان مسلمانان یکی از اهداف بلندعزاداری محرم است و باید با توجه به فرامین مقام معظم رهبری در نحوه برگزاری این مراسم سلامت اجتماعی را مد نظر قرارداده و رعایت پروتکل های بهداشتی را یک فریضه دینی بدانیم تا آسیبی به مراسم و جامعه ما وارد نشود.

اوقات شرعی

حدیث روز

امام حسن (سلام الله علیه) : مَن عَرَفَ اللَّهَ أحَبَّهُ. هر كس خدا را بشناسد، دوستش بدارد. دوستی در قرآن وحدیث: ص414 – ح 963

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com