خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

مراسم «تجلیل از عکاسان»

 حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه در مراسم «تجلیل از عکاسان  گفت :عکاسی زبان مشترکی بین همه انسانهای دنیاست که نیازی به کلمات و صدا ندارد.

 حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از مراسم «تجلیل از عکاسان» خبر داد و بیان داشت: به مناسبت روز جهانی عکاسی در مورخ 28/5/99 درمحل فرهنگسرای ارشاد از عکاسان شهرستان تجلیل گردید.رئیس اداره ارشاد ساوه در این مراسم اظهار داشت: هرچند وجود قریحه ذاتی در هنر می تواند منجربه خلق آثار بدیع شود ولی بدون شک درعکاسی که علمی است آمیخته به هنر می توان تصاویری فوق العاده ثبت کرد.

   وی افزود:امروزه در هرشاخه از علم که وارد شوید عکسبرداری یکی  از مهمترین کاربردهای مستند سازی آن علم محسوب می شود و نقش بسیار مهمی در پیشرفت آن علم دارد.

محمودی فرتصریح کرد: هنرمند واقعی آثارش را ارائه می دهد هم خودش لذت می برد و هم کسانی که هنر او را می بینند و امروزه امکانات زیاد عکس این امکان را فراهم کرده که هر کسی و در هر سطحی بتواند به راحتی خود را در معرض دیگران قرار دهد.وی گفت:عکاسی زبان مشترکی بین همه انسانهای دنیاست که نیازی به کلمات و صدا ندارد.

   محمودی فر در ادامه خاطرنشان کرد: هنرمندان عکاسی می توانند نقش اساسی در معرفی میراث فرهنگی،مواهب طبیعی و گردشگری و پتانسیل های شهرستان ایفا نمایند.

  در پایان با اهداء لوح و هدایا از عکاسان تجلیل گردید.

اوقات شرعی

حدیث روز

امام زمان حضرت مهدي -عجل الله تعالی فرجه الشریف- فرمودند: إِنّا غَیْرُ مُهْمِلینَ لِمُراعاتِكُمْ، وَلا ناسینَ لِذَكْرِكُمْ، وَلَوْلا ذلِكَ لَنَزَلَ بِكُمُ الَّلأْواءُ وَاصْطَلَمَكُمُ الاَْعْداءُ ... ما در رسیدگى و سرپرستى شما كوتاهى و اهمال نكرده و یاد شما را از خاطر نبرده ایم كه اگر جز این بود، دشوارى ها و مصیبت ها بر شما فرود مى آمد و دشمنان، شما را ریشه كن مى نمودند ... احتجاج، ج2، ص323

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com