خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

دوره تربیت مربی انس و آشنایی کودکان با قرآن

  حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری دوره تربیت مربی انس و آشنایی کودکان با قرآن خبر داد و بیان داشت: این دوره با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و مؤسسه قرآنی حضرت صاحب الزمان(عج)و اداره تبلیغات اسلامی به مدت 120 ساعت با حضور دکتر حسین همتی مشاور و روانشناس کودک و نوجوان و با شرکت 35 نفر از خواهران در محل سالن شهیدآوینی به منظور ارائه آموزشهای لازم در راستای یادگیری تکنیک ها و فنون مختلف انس کودکان با قرآن کریم و ارتقاء سطح علمی و آموزش مربیانی که در این حوزه کار می کنند برگزار شده است.

  رئیس اداره ارشاد ساوه افزود: در این دوه مربیان با روانشناسی کودک روش ها و مهارتهای  تدریس،فن و فنون قصه گویی به کودکان و چگونگی پرورش ذوق هنری و خلاقیت کودکان و چگونگی بازی گرفتن کودکان و ایجاد فضای شاد و پر نشاط برای آموزش کودکان و آشنایی آنان با قرآن،آشنا و آموزش می بینند.

وی گفت: سرفصل های دوره که توسط دکتر همتی آموزش داده شد عبارت است از: مبانی نظری آموزش قرآن و مفاهیم دینی به کودکان- مهارتهای مربی قرآن کودک-روانشناسی تربیت و رشد کودک- سبک زندگی قرآنی و آموزش حفظ سوره های منتخب جزءسی ام ،که آشنایی با معارف است.

   محمودی فر در پایان متذکر گردید که به کسانی که نمره نهایی را کسب نمایند گواهینامه اعطاء می گردد.

 

اوقات شرعی

حدیث روز

امام علی علیه السلام: مَا أَكْثَـرَ اَلْعِبـَرَ وَ أَقَـلَّ اَلاِعْتِبَـارَ چه بسيار است پنـدها و چه اندكاند، پنـد پـذيران. نهج البلاغه/کلمات قصار 297

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com