خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

کارگاه راه های کنترل خشونت درخانواده

       حسین محمودی فر،رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از کارگاه راه های کنترل خشونت درخانواده خبرداد و بیان داشت: این کارگاه در روزسه شنبه مورخ 14/5/99 ساعت 17 درسالن سلمان ساوجی برگزار و از طریق فضای مجازی و اینستاگرام به صورت زنده پخش گردید.

   رئیس اداره ارشاد درحاشیه این کارگاه آموزش مجازی ضمن تبریک عید سعیدغدیر عنوان داشت: برای پیشگیری از خشونت خانگی مهمترین نکته، آموزش و آگاهی افراد جامعه است.آگاهی های قبل از ازدواج،آموزش رسانه ها و سازمان های فرهنگی در پیشگیری از خشونت خانگی لازم و ضروری است.

  وی افزود:خانواده ها می توانند با رفتاری محبت آمیز و به دور از خشونت با فرزندان،آنها را از رفتار خشونت آمیزدر آینده و درمحیط خانواده حفظ کنند چرا که شخصا" کودکان از پدر و مادر خود الگو می گیرند.

   وی گفت:آموزش و آگاهی زن و مرد بهتراست قبل از ازدواج صورت گیرد.آموزش مهارتهای حل مسئله،روش های مذاکره چگونگی ارتباط با همسر، احترام به همسر و توجه به نیازهای همسر می تواند از بروز مشکلات در آینده که منجربه خشم و خشونت خانگی می شود جلوگیری کرد.

در این کارگاه آقای سعید زمانی اظهار داشت:خشم یک احساس است که انسانها آن را تجربه می کنند بستگی به شرایط زمانی و مکانی دارد نمی توانیم بگوییم خشم صد در صدخوب است یا بد،پرخاشگری با خشم تفاوت دارد.خشم یک احساس است و پرخاشگری یک رفتار است،احساس خشم ممکن است برای دیگران قابل مشاهده نباشد اما رفتار پرخاشگرانه برای دیگران قابل مشاهده است.

   ایشان در ادامه بیان داشت: عوامل زیادی می تواند ما را خشمگین کند عوامل بیرونی که در محیط زندگی اتفاق می افتد و عوامل درونی از درون خود انسان ها نشأت می گیرد.انسانها بایستی افکار منفی را ازخود دور نمایند.پژوهشگر خانواده اظهار نمودند:ناکامی و نرسیدن به هدف،تحقیر،بی اعتنایی ،آسیب دیدن از طرف دیگران و تجاوز به مالکیت افراد جزء عواملی هستند که در ایجاد خشم تأثیردارند.

   درادامه افزودند: عوامل فرهنگی،عوامل جسمانی و شرایط اجتماعی زمینه ساز خشم می باشند،ما می توانیم با تکنیک های زیادی خشم را کنترل نماییم از جمله: واکنش تأخیری؛ بلافاصله تصمیم نگیریم،صحبت کردن،تجربه و حفظ آرامش.

   وی گفت: در زندگی مشترک قدردانی از یکدیگر تعریف و تمجید طرفین بین اطرافیان،گوش دادن به صحبت های یکدیگر و احترام متقابل از عوامل استحکام خانواده می باشند و برعکس توهین،تحقیر،برچسب،مقایسه با دیگران می تواند به افزایش خشم و ناسازگاری در زندگی تأثیرفراوان داشته باشد و زندگی را مختل نماید.

اوقات شرعی

حدیث روز

امام مهدی (سلام الله علیه) : أكثِرُوا الدُّعاءَ بِتَعجيلِ الفَرَجِ فَإِنَّ ذلِكَ فَرَجُكُم. براى تعجيل در فرج بسيار دعا كنيد، كه مايه گشايش در كار شما است. كمال الدّين - ص 485

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com