خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها






روزنامه های کشور

دومین جلسه بررسی راهکارهای ارتقای سواد رسانه ای

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی  امام جمعه ساوه دردومین جلسه بررسی راهکارهای ارتقای سواد رسانه گفت: باید خردورزی مردم را رشد دهیم تا هر خبری را باور نکنند.

حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری دومین جلسه بررسی راهکارهای ارتقای سواد رسانه ای خبرداد وبیان داشت این جلسه با حضور اصحاب فرهنگ و هنر ،رسانه و اساتید دانشگاه مورخ 8/5/99 راس ساعت 30/17 در محل دفتر امام جمعه تشکیل گردید.

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی بیان کرد: رسانه های متحد و با سواد سهم وافری در توسعه اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی دارند.

وی با بیان اینکه متاسفانه از عدم سواد رسانه‌ای شهر سو استفاده می شود، اظهار داشت: سواد رسانه‌ای، کشور را از هجمه ها و التهابات مصون نگه می دارد.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به اینکه گاهی رسانه ها تنها نیت شهره شدن و تجارت دارند و سرنوشت کشور برایشان مهم نیست، اضافه کرد: برای مقابله با این آسیب آموزش دادن و تربیت کردن مردم و رسانه ها باید در دستور کار قرار گیرد و رسانه ها نیز انصاف داشته باشند.

وی گفت: باید خردورزی مردم را رشد دهیم تا هر خبری را باور نکنند.

دکتر صالح اصغری استاد دانشگاه هم گفت: متاسفانه کسوف و مرگ سواد رسانه‌ای رخ داده است و ارتقا فرهنگ کاربری و سواد رسانه‌ای باید اجرا شود.

احسان ساده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه هم بر جریان شناسی و کارکرد شناسی رسانه تاکید کرد.

در این نشست، اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

اوقات شرعی

حدیث روز

امام صادق (سلام الله علیه) : صَلاةُ مُتَطَيِّبٍ أفضَلُ مِن سَبعينَ صَلاةً بِغَيرِ طيبٍ. نماز شخص خوشبو برتر از هفتاد نماز بدون بوى خوش است. الصلاة: ص 51 ح 148

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com