خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

نشست هم اندیشی اصحاب هنر و فعالین رسانه در راستای گام دوم تبلیغ

  حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از نشست هم اندیشی اصحاب هنر و فعالین رسانه ساوه در راستای گام دوم تبلیغ  خبر  داد:

وبیان داشت این  نشست هم اندیشی سازمان تبلیغات اسلامی ساوه با اصحاب هنر و فعالین رسانه با هدف راهبران گام دوم تبلیغ و مردمی سازی تبلیغ به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مورخ ۹۹/۵/۵ برگزار شد.

 رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه در این نشست، گفت: در یک جامعه دینی، مقوله هنر از موثرترین و بهترین ابزارها به منظور ارائه حقایق و معارف دین به شمار می آید.

 حسین  محمودی فر با بیان این که هنر می تواند زبان رساندن حقایق دین باشد، اضافه کرد: تجربه نشان داده که فعالیت های هنری درک مفاهیم پیچیده را آسان می کند لذا موثرترین ابزاری که پیامبران الهی برای تبلیغ دین از آن بهره می گرفتند، هنر بوده است. 

 وی افزود: قرآن به عنوان بزرگ ترین اثر در زمینه تعلیم و تربیت انسان، حاصل تبلور زیباترین جلوه های هنر است.

 محمودی فر با اشاره به خصوصیات هنر، ادامه داد: انسان در طول تاریخ به وسیله هنر بهترین پیام ها و ظریف ترین ایده ها و آرمان ها را تبلیغ کرده است؛ لذا یک شعر یا نمایشنامه یا فیلم یا موسیقی خوب می‌تواند اثری داشته باشد که ده‌ها سخنرانی یا چندین جلد کتاب در ذهن خواننده، آن اثر را نمی تواند ایجاد کند. 

 وی یکی از مشکلات جامعه امروز را دین گریزی جوانان اعلام کرد و اظهار داشت: هنرمندان و اصحاب رسانه  می‌توانند در راستای تحکیم باورهای دینی و تبلیغ و ترویج فرهنگ دینی موثر واقع شوند.

 به گفته وی، فضای مجازی هم فرصت و هم تهدید است که باید با هوشیاری و ارتباط فرهنگ و هنر تهدیدات آن را به فرصت تبدیل کرد.

 رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه هم گفت: سازمان تبلیغات اسلامی در نگاه جدید خود معتقد است که تبلیغات دینی منحصر به یک سازمان و اداره یا مجموعه یا یک شهر محدود نمی شود.

 حجت‌الاسلام سید مهدی یعقوبی خاطرنشان کرد: همه نهادها، گروه‌ها و اقشار تاثیرگذار جامعه باید در ترویج مسائل دینی نقش داشته باشند.

 وی با اشاره به برگزاری کنگره بزرگ ملی تبلیغ در کشور در سال ۱۴۰۰، بیان کرد: همه افرادی که به نحوی در مسائل فرهنگی، ارزشی، انقلابی و چالش های موجود دغدغه مند هستند، باید در این راستا اثربخش باشند.

 به گفته وی، این نشست به منظور احصاء چالش ها و راهکار برون رفت از آن و جمع آوری، دسته بندی و شناسایی ایده ها در سطوح مختلف شهرستان، استان و کشوری برگزار می‌شود و تا برگزاری کنگره ملی تبلیغ در کشور ادامه خواهد داشت لذا امیدواریم مسائل فرهنگی در سطح شهرستا،ن استان و کشور را با گفتمان و مطالبه عمومی منتج به نتیجه کنیم و با ارائه راهکار مناسب، دولت ساز و کار تحقیق این مطالبه مردمی را مهیا کند.

 حجت‌الاسلام یعقوبی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری، تصریح کرد: در جامعه باید امید ایجاد کرد و دستاوردهای انقلاب را واقع بینانه ترسیم کنیم و اجازه سیاه‌نمایی به دشمنان ندهیم.

 در این نشست اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه به بیان دیدگاه ها و چالش های جامعه پرداختند و راه های برون رفت از این چالش ها را نقد و بررسی کردند.

اوقات شرعی

حدیث روز

امام باقر (سلام الله علیه) : الدُّعاءُ يَرُدُّ القَضاءِ وقَد اُبرِمَ إبراماً. دعا، قضا را گر چه حتمى و قطعى شده باشد بر مى گرداند. میزان الحکمة : ج4 ص 19 ح 576

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com