خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

کارگاه آموزشی مهارتهای پیش از ازدواج به صورت زنده

        حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه ازبرگزاری کارگاه آموزشی مهارتهای پیش از ازدواج به صورت زنده خبر داد و بیان داشت: این کارگاه به مناسبت سالروز  ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س)  در مورخ 1/5/99 در محل سالن سلمان ساوجی برگزار و از طریق فضای مجازی و اینستاگرام به صورت زنده  پخش گردید.

   رئیس اداره ارشاد ساوه در حاشیه این کارگاه ضمن تبریک این پیوند آسمانی، اظهار داشت حضرت فاطمه(س) نشانه کامل یک زن به تمام معناست و ازدواج حضرت زهرا(س) و حضرت علی(ع) قطعا" هدفی عمیق با خود در برداشته که همانا هم گامی دو انسان در مسیری است که موجب کمال همه جانبه آنها می شود.

     وی افزود: علاوه برالگو بودن زندگی زناشویی حضرت زهرا(س) و امام علی(ع) فرزندان این دونیز به گونه ای تربیت یافتند که می توانند بهترین الگو باشند.

   در این کارگاه آقای محمد شایان مهر مربی و تسهیلگر ازدواج گفت: خانواده مهمترین رکن در اجتماع می باشد،ما دو نوع شرایط زندگی خانوادگی داریم.خانواده اول که خودمان نقشی در انتخاب آن نـداریم،اما خانـواده ی دوم را خودمان تشکیل می دهیم و کاملا" انتخاب آن آگاهانه است پس باید کاملا" با دقت انجام شود.

    ایشان بیان داشت پیامبراکرم(ص) می فرماید:  بهترین ازدواجها آن است که آسان صورت گیرد نباید در فرآیند ازدواج سختگیر باشیم و بخاطر مسائل مالی و تجملات ازدواج را به تعویق بیندازیم. هرازدواجی که آسان تر صورت بگیرد نزد خداوند با ارزش تر است.

   آقای شایان مهر افزود: ضرورت کسب مهارتهای پیش از ازدواج از آن جهت مهم و ضروری است که آمار طلاق ها به شدت افزایش یافته است.

   این روانشناس تأکید کرد: عوامل زیادی در افزایش طلاق نقش دارند مهمترین آنها نبود شناخت کافی و نداشتن مهارت های پییش از ازدواج است.امروزه مشاوره و کسب آگاهی از مهارتهای پیش از ازدواج از مهمترن اتفاقات قبل از ازدواج است که باید صورت بگیرد.

   آقای شایان مهرگفت: به طور کلی ازدواج ها به دو صورت سنتی و مدرن صورت می گیرند که هرکدام با توجه به فرهنگ خود افراد می تواند صحیح باشد،اما نکته قابل توجه زمان آشنایی قبل از ازدواج است.

   آقای شایان مهرافزود: برای یک ازدواج موفق بهتراست یکی از مقدس ترین ازدواج های عالم را الگوی خود قراردهیم پیوندآسمانی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) بدون شک یکی از بهترین  الگوهای ازدواج است که به ما درس سادگی،ایثار،عشق و محبت را در زندگی می دهد.

اوقات شرعی

حدیث روز

امام صادق علیه السلام : مَن ساءَ خُلُقُهُ عَذَّبَ نَفسَهُ؛ هر كه بد اخلاق باشد، خود را شكنجه دهد. گزیده تحف العقول، ح196

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com