خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


نشست ادبی به مناسبت گرامیداشت هفته عفاف و حجاب

      حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری نشست ادبی به مناسبت گرامیداشت هفته عفاف و حجاب خبر داد و بیان داشت: این برنامه  به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه و انجمن های ادبی شهرستان در روز سه شنبه 24/4/99 در محل سالن شهید آوینی برگزار شد.

محمودی فراظهار داشت: حجاب و پوشش علاوه بر اینکه حکم الهی است، یک مساله اجتماعی و فرهنگی نیز می باشد که در ادبیات بویژه سروده های شاعران معاصر مطرح شده است. وی گفت : حجاب دستور دین اسلام است و مانع پیشرفت و علم آموزی زنان نیست و حجاب مانع پیشرفت زن نیست.

   محمودی فرعنوان کرد: این برنامه با رعایت کامل پرو تکل های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی با هدف  پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی و صیانت از حقوق شهروندی برگزار گردید.

اجرای موسیقی سنتی ازدیگر برنامه های این نشست بود و شاعران مشروح ذیل به قرائت آثار خود پرداختند:

- محمد نظری

- مائده رمضانی

- خلیل رحمتی

- علی رحمتی

- غزال مرادی

- نیکی مرادی

- محمدرضا رودی

- فهیمه سلطانی

- سجاد صفری 

- صبا حبیبی

- فردین محمدی

- قاسم بی ریا

امیر زارعی

اوقات شرعی

حدیث روز

امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com