خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


نشست ادبی به مناسبت گرامیداشت هفته عفاف و حجاب

      حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری نشست ادبی به مناسبت گرامیداشت هفته عفاف و حجاب خبر داد و بیان داشت: این برنامه  به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه و انجمن های ادبی شهرستان در روز سه شنبه 24/4/99 در محل سالن شهید آوینی برگزار شد.

محمودی فراظهار داشت: حجاب و پوشش علاوه بر اینکه حکم الهی است، یک مساله اجتماعی و فرهنگی نیز می باشد که در ادبیات بویژه سروده های شاعران معاصر مطرح شده است. وی گفت : حجاب دستور دین اسلام است و مانع پیشرفت و علم آموزی زنان نیست و حجاب مانع پیشرفت زن نیست.

   محمودی فرعنوان کرد: این برنامه با رعایت کامل پرو تکل های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی با هدف  پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی و صیانت از حقوق شهروندی برگزار گردید.

اجرای موسیقی سنتی ازدیگر برنامه های این نشست بود و شاعران مشروح ذیل به قرائت آثار خود پرداختند:

- محمد نظری

- مائده رمضانی

- خلیل رحمتی

- علی رحمتی

- غزال مرادی

- نیکی مرادی

- محمدرضا رودی

- فهیمه سلطانی

- سجاد صفری 

- صبا حبیبی

- فردین محمدی

- قاسم بی ریا

امیر زارعی

اوقات شرعی

حدیث روز

حضرت مهدی (علیه السلام) ما أرْغَمُ أنْفُ الشَيْطانَ بِشَىءٍ مِثْلَ الصَّلاةِ، فَصَلِّها وَ أرْ غَمْ أنْفَ الشَّيْطانَ؛ با هيچ چيز مثل نماز، بينى شيطان به خاك ماليده نمى شود پس نماز را به پادار و بينى شيطان را به خاك بمال. بحارالانوار، ج 53، ص 182

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com