خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

برنامه های چهلمین سال دفاع مقدس

حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برنامه های چهلمین سال دفاع مقدس خبر داد و بیان داشت: آنچه در دفاع و مقاومت همه جانبه نظام جمهوری اسلامی در برابر دولت عراق و دولت های حامی آن، بسیار مهم و تاثیرگذار بود، رهبری معنوی امام خمینی (ره) و حضور همیشگی مردم در صحنه و پیروی آنها از دستورات امام بود. این دو عامل در کنار  هم سبب شد ما بتوانیم خاک خود را از دشمن متجاوز پس بگیریم و به دنیا ثابت کنیم که در عین حال که قصد تجاوز به هیچ کشوری را نداریم، ولی در صورتی که کوچکترین تعدی به خاک این سرزمین شود، دست متجاوز را کوتاه خواهیم کرد.

وی افزود: حماسه دفاع مقدس برکات و دستاوردهای بی‌نهایتی را برای ملت ایران به ارمغان آورد. جهاد و شهادت مردمان با ایمان و مخلص این سرزمین، ستون‌های نظام اسلامی را تا مدت‌ها مستحکم نمود. تاریخ، از هشت سال جنگ، برای ایران، شرف و آزادگی و مقاومت و ایمان به خدا را در صفحات خود ثبت کرد، اما از متجاوز و متحدان او که طی هشت سال او را یاری و تشویق کردند، جز به زشتی یاد نخواهد کرد.

محمودی فر اظهار داشت : هشت سال دفاع جانانه ملت در برابر تجاوز وحشیانه دشمن منشا غرور ملی پایان ناپذیری برای مردم سلحشور ایران شد و باعث شد که توطئه مشترک شرق و غرب برای به زانو درآوردن ملت بزرگ ایران به فرصتی برای اثبات توانمندی های اسلام و انقلاب و کشور تبدیل شود. رشادت های جوانان برومند، انقلاب و نظام را بیمه کرد و نشان داد که با داشتن پشتوانه مردمی و در پرتو حاکمیت اسلام و وحدت نیروها می توان هر دشمن خیره سری را ناکام ساخت.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه با اشاره به اهمیت نشر و ترویج ارزش‌های دفاع مقدس، اظهار داشت: فرهنگ دفاع مقدس همچون دژی است مستحکم که به هیچ وجه قابل فتح نیست و باید حقایق آن را در حد توان با زبان هنر و با زبان نسل جدید که از نزدیک وقایع آن روزگار را لمس نکردند، تبیین کنیم و با بهره‌گیری از ابزار هنری همچون فیلم، کتاب، تئاتر و... به نسل جوان و جامعه مخاطب ارائه شود.

حسین محمودی فراهم برنامه های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه را به مناسبت چلمین سالگرد دفاع مقدس به شرح ذیل اعلام نمود:

- همایش تجلیل از خبرنگاران فعال در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

- همایش تئاترخیابان یدفاع مقدی

- برپایی نمایشگاه پوستر دفاع مقدس

- برگزاری شب شعر و خاطره دفاع مقدس

- برگزاری پنجمین سوگواره تعزی

- برگزاری دومین جشنواره منطقه ای تئاتر دفاع مقدس در هفته بسیج

- برگزاری هفتمین همایش منطقه ای شعر عاشورایی

- برگزاری سومین همایش موسقی حماسه ماندگار با موضوع نواها و نغمه های دفاع مقدس

- برگزاری همایش تجلیل از خادمان کتاب به ویژه مولفین کتابهای دفاع مقدی

- برگزاری یادواره شهدای هنرمند

 

اوقات شرعی

حدیث روز

امام مهدی (سلام الله علیه) : أكثِرُوا الدُّعاءَ بِتَعجيلِ الفَرَجِ فَإِنَّ ذلِكَ فَرَجُكُم. براى تعجيل در فرج بسيار دعا كنيد، كه مايه گشايش در كار شما است. كمال الدّين - ص 485

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com