خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها






روزنامه های کشور

کارگاه موسیقی محلی

 حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه در برگزاری کارگاه موسیقی محلی  افزودبه دلیل بی توجهی به موسیقی محلی نسل جوان آگاهی چندانی از میراث سرزمین خود ندارد به همین جهت به سوی موسیقی های غربی و بی هویت کشیده می شود.

      حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه ازبرگزاری کارگاه موسیقی محلی خبرداد و بیان داشت:این کارگاه به سرپرستی آقای حسین علی حسینی مسئول انجمن شعرو موسیقی محلی در مورخ 16/4/99 رأس ساعت 17 در محل فرهنگسرای ارشاد تشکیل شد.

      رئیس اداره ارشاد ساوه در این کارگاه ضمن تقدیر و تشکر از تلاشهای آقای علی حسینی و اعضاء انجمن درترویج و توسعه موسیقی محلی که ریشه در فرهنگ،سنت و آیین ما دارد عنوان داشت موسیقی محلی از دل مردم ساده و پاکدل خلق شده است که گذشت زمان از لطافت و زیبایی آنها کم نکرده است.موسیقی محلی یکی از زیباترین و پرطرفدارترین هنرها است که جزیی از فرهنگ و ابزار بازگو کننده هویت فردی و گروهی است.

   وی افزود: موسیقی محلی جزیی از میراث معنوی به شمار می رود و می بایست از این میراث با برگزاری جشنواره های مختلف به عنوان یکی از نمادهای فرهنگی و کهن توسط مسئولان و فعالان فرهنگی حمایت شود.محمودی فراظهار داشت: به دلیل بی توجهی به موسیقی محلی نسل جوان آگاهی چندانی از میراث سرزمین خود ندارد به همین جهت به سوی موسیقی های غربی و بی هویت کشیده می شود.

وی گفت با توسعه موسیقی محلی می توان ریشه بسیاری از مشکلات و همچنین فقر فرهنگی را بر طرف کرد و با گسترش موسیقی محلی می توان ذهن جوانان را نسبت به موسیقی اصیل معطوف کرد.در ادامه همه گروه های شرکت کننده در کارگاه به اجرای زنده موسیقی محلی پرداختند.

 

اوقات شرعی

حدیث روز

حضرت مهدی (علیه السلام) ما أرْغَمُ أنْفُ الشَيْطانَ بِشَىءٍ مِثْلَ الصَّلاةِ، فَصَلِّها وَ أرْ غَمْ أنْفَ الشَّيْطانَ؛ با هيچ چيز مثل نماز، بينى شيطان به خاك ماليده نمى شود پس نماز را به پادار و بينى شيطان را به خاك بمال. بحارالانوار، ج 53، ص 182

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com