خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


نمایشگاه خوشنویسی به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره)

   حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری نمایشگاه خوشنویسی خبرداد و بیان داشت: این نمایشگاه به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه و کانون بسیج هنرمندان  در روز سه شنبه مورخ13/3/99 در مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) با عنوان شمیم عشق برگزار گردیدکه تعداد 30 اثر خوشنویسی با موضوع اشعار و بیانات حضرت امام (ره)به معرض نمایش گذاشته شد .

   محمودی فر در حاشیه این مراسم ابراز داشت : حضرت امام خمینی (ره) با هدف مقابله با سلطه ابر قدرت های شرق و غرب، ملل اسلامی را با رویکردی جدید به ارزش های اسلامی فرا خواند و با قایل شدن ارتباط مستقیم میان انقلاب و دین مبین اسلام، انقلاب را شرطی لازم و ضروری برای تحقق آرمان های الهی، وسیله ای برای نیل به مقاصد مکتبی و پیوند دادن جامعه بشری به تعالی انسانی معرفی کردند.

وی اظهار داشت: احیای اسلام حقیقی – ارتقاء مقام و منزلت اسلام – پایان دادن به نظام ستمشاهی – ایجاد روحیه خودباوری در میان مسلمانان جهان و از مهم ترین اقدامات امام راحل بود و کشورهای مسلمان باید الگوی موفق انقلاب اسلامی و رهبری مدبرانه امام راحل را مورد توجه قرار دهند و این الگوی رهایی بخش و موفق را برای نسل های کنونی و آینده و ملت های آزادی‌خواه جهان تبیین کنند.

محمودی فر افزود : برگزاری نمایشگاه پوستر زندگینامه امام راحل و کتابت بیانات حضرت امام (ره) توسط هنرمندان ساوجی از برنامه های جنبی این مراسم  بود. 

اوقات شرعی

حدیث روز

حضرت علی علیه السلام اَلْخَيْرُ لا يَفْنى؛ كار خير هرگز فانى نمى شود. شرح غررالحكم: ج 1، ص 229

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com