خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

جشن ولادت حضرت زهرا(س) و بزرگداشت مقام زن

حجت الاسلام و المسلمین علی محمد اسلامی امام جمعه موقت ساوه درجشن ولادت حضرت زهرا(س) و بزرگداشت مقام زن تصریح کرد: دختر گرامی پیامبر(ص) با اخلاق و رفتار و کارنامه عملی و فکری خویش مکتبی را برای زنان پایه گذاری کرد که زمزمه تکامل و تعالی و چشمه سار والای کرامت انسانی است که زنان امروز نیز با تأسی به این اسوه و الگوی برتر می توانند به گسترش ارزش های دینی بپردازند

حسین محمودی فر،رییس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری جشن ولادت حضرت زهرا(س) و بزرگداشت مقام زن خبردادو بیان داشت: این جشن با همکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی و مؤسسه قرآنی صاحب الزمان(عج) با حضورمادران شهدا در مورخ 27/11/98 رأس ساعت 10 درمحل سالن سلمان ساوجی برگزارشد.

   در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین علی محمد اسلامی امام جمعه موقت ساوه ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا(س) و روز زن ابراز داشت: فاطمه(س) از جمله شخصیت های اسلامی ویژه با فضیلت ها و خصوصیات ویژه است. او فرزند بسیار عزیز و نزدیک پیامبراکرم(ص) و تربیت شده اوست از سوی دیگر همسریکی از بزرگ مردان تاریخ اسلامی علی(ع) است.ویژگی ممتاز این سرور بانوان او را مقامی بسیار والا بخشید و رأی ایشان نسبت به مسائل و موضوعات حجت و ملاک عمل متدینان قرارگرفته است.

اسلامی اظهار داشت: اسلام در نگرش خود به زن با آفرینش ریحانه نبی و انسیه حوراء نشان داد که دین جامعی است که زن تحقیرشده در جاهلیت دیروز و غرب زده امروز را نه تنها باور ندارد بلکه تقبیح می کند و الگوی ایده آل زن مسلمان را فاطمه زهرا(س)می داند تا بهانه برای هیچ زن مسلمانی باقی نماند که ما اسوه و الگویی نداشتیم تا با تمسک به او بتوانیم انحراف و باطل را تشخیص دهیم و یا به خود اجازه دهیم که وارد عرصه های مختلف اجتماعی،سیاسی و فرهنگی شویم.

  وی افزود: البته زنان مسلمان ایرانی با خود باوری و توان والای خویش و با شناخت فاطمه(س)و مبارزات او توانستند با حفظ کرامت،عزت نفس و عصمت و تقوا برای دفاع از آرمانهای انقلاب اسلامی وارد صحنه شوند.

علی محمد اسلامی تصریح کرد: دختر گرامی پیامبر(ص) با اخلاق و رفتار و کارنامه عملی و فکری خویش مکتبی را برای زنان پایه گذاری کرد که زمزمه تکامل و تعالی و چشمه سار والای کرامت انسانی است که زنان امروز نیز با تأسی به این اسوه و الگوی برتر می توانند به گسترش ارزش های دینی بپردازند و با ایجاد حس مسئولیت پذیری،خودسازی،روحیه شهادت طلبی و صبر تلاش کنند تا در جهان امروز به جایگاه حقیقی خویش برسند و با بازبینی سنت های جاهلی و احقاق حقوق الهی و شرعی و تکیه بر هویت اسلامی با حفظ حجاب به عنوان نماد استقامت و پایداری مسیر فاطمی را ادامه دهند.

تجلیل از مادران دو شهید،اجرای سرود،دکلمه خوانی موسیقی از دیگر برنامه های این جشن بود. 

اوقات شرعی

حدیث روز

حضرت مهدی (علیه السلام) ما أرْغَمُ أنْفُ الشَيْطانَ بِشَىءٍ مِثْلَ الصَّلاةِ، فَصَلِّها وَ أرْ غَمْ أنْفَ الشَّيْطانَ؛ با هيچ چيز مثل نماز، بينى شيطان به خاك ماليده نمى شود پس نماز را به پادار و بينى شيطان را به خاك بمال. بحارالانوار، ج 53، ص 182

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com