خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


جشن ولادت حضرت زهرا(س) و بزرگداشت مقام زن

حجت الاسلام و المسلمین علی محمد اسلامی امام جمعه موقت ساوه درجشن ولادت حضرت زهرا(س) و بزرگداشت مقام زن تصریح کرد: دختر گرامی پیامبر(ص) با اخلاق و رفتار و کارنامه عملی و فکری خویش مکتبی را برای زنان پایه گذاری کرد که زمزمه تکامل و تعالی و چشمه سار والای کرامت انسانی است که زنان امروز نیز با تأسی به این اسوه و الگوی برتر می توانند به گسترش ارزش های دینی بپردازند

حسین محمودی فر،رییس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری جشن ولادت حضرت زهرا(س) و بزرگداشت مقام زن خبردادو بیان داشت: این جشن با همکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی و مؤسسه قرآنی صاحب الزمان(عج) با حضورمادران شهدا در مورخ 27/11/98 رأس ساعت 10 درمحل سالن سلمان ساوجی برگزارشد.

   در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین علی محمد اسلامی امام جمعه موقت ساوه ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا(س) و روز زن ابراز داشت: فاطمه(س) از جمله شخصیت های اسلامی ویژه با فضیلت ها و خصوصیات ویژه است. او فرزند بسیار عزیز و نزدیک پیامبراکرم(ص) و تربیت شده اوست از سوی دیگر همسریکی از بزرگ مردان تاریخ اسلامی علی(ع) است.ویژگی ممتاز این سرور بانوان او را مقامی بسیار والا بخشید و رأی ایشان نسبت به مسائل و موضوعات حجت و ملاک عمل متدینان قرارگرفته است.

اسلامی اظهار داشت: اسلام در نگرش خود به زن با آفرینش ریحانه نبی و انسیه حوراء نشان داد که دین جامعی است که زن تحقیرشده در جاهلیت دیروز و غرب زده امروز را نه تنها باور ندارد بلکه تقبیح می کند و الگوی ایده آل زن مسلمان را فاطمه زهرا(س)می داند تا بهانه برای هیچ زن مسلمانی باقی نماند که ما اسوه و الگویی نداشتیم تا با تمسک به او بتوانیم انحراف و باطل را تشخیص دهیم و یا به خود اجازه دهیم که وارد عرصه های مختلف اجتماعی،سیاسی و فرهنگی شویم.

  وی افزود: البته زنان مسلمان ایرانی با خود باوری و توان والای خویش و با شناخت فاطمه(س)و مبارزات او توانستند با حفظ کرامت،عزت نفس و عصمت و تقوا برای دفاع از آرمانهای انقلاب اسلامی وارد صحنه شوند.

علی محمد اسلامی تصریح کرد: دختر گرامی پیامبر(ص) با اخلاق و رفتار و کارنامه عملی و فکری خویش مکتبی را برای زنان پایه گذاری کرد که زمزمه تکامل و تعالی و چشمه سار والای کرامت انسانی است که زنان امروز نیز با تأسی به این اسوه و الگوی برتر می توانند به گسترش ارزش های دینی بپردازند و با ایجاد حس مسئولیت پذیری،خودسازی،روحیه شهادت طلبی و صبر تلاش کنند تا در جهان امروز به جایگاه حقیقی خویش برسند و با بازبینی سنت های جاهلی و احقاق حقوق الهی و شرعی و تکیه بر هویت اسلامی با حفظ حجاب به عنوان نماد استقامت و پایداری مسیر فاطمی را ادامه دهند.

تجلیل از مادران دو شهید،اجرای سرود،دکلمه خوانی موسیقی از دیگر برنامه های این جشن بود. 

اوقات شرعی

حدیث روز

امام علی علیه السلام: مَا أَكْثَـرَ اَلْعِبـَرَ وَ أَقَـلَّ اَلاِعْتِبَـارَ چه بسيار است پنـدها و چه اندكاند، پنـد پـذيران. نهج البلاغه/کلمات قصار 297

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com