خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

جشن انقلاب بخش نوبران

  حجت الاسلام والمسلمین رسول دادخواه  امام جمعه بخش نوبران در جشن انقلاب  بیان داشت : پیروزی انقلاب اسلامی یک حادثه مهم و حیرت انگیز برای جهانیان بود و یکی از رژیم های منفور ستم شاهی را که از حمایت قدرت های بزرگ برخوردار بود ریشه کن ساخت و تحولی عظیم از نظرسیاسی،اجتماعی و مردمی به وجود آورد.

حسین محمودی فر،رییس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه ازبرگزاری جشن انقلاب خبردادو بیان داشت: این مراسم با همکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه ،اداره آموزش و پرورش نوبران و شهرداری و شورای اسلامی شهر نوبران به مناسبت ایام ا... دهه فجر در روز دوشنبه مورخ 21/11/98 در شهر نوبران برگزارگردید.

     دراین مراسم حجت الاسلام والمسلمین رسول دادخواه بیان داشت : پیروزی انقلاب اسلامی یک حادثه مهم و حیرت انگیز برای جهانیان بود و یکی از رژیم های منفور ستم شاهی را که از حمایت قدرت های بزرگ برخوردار بود ریشه کن ساخت و تحولی عظیم از نظرسیاسی،اجتماعی و مردمی به وجود آورد.

   امام جمعه نوبران افزود: این جریان سیاسی یک بار دیگر اسلام را به عنوان یک قدرت تعیین کننده در جهان مطرح نمود و چشم انداز وحدت جهان اسلام را که ایستادگی در برابرسلطه و استعمار بود در برابر چشمان جهان خواران و سلطه گران مزدور به تصویر کشید.

     امام جمعه  نوبران اظهار داشت: مردم ایران می بایست در این ایام مبارک با برگزاری جشن های دهه فجر این حرکت عظیم و این خاطره فراموش نشدنی را به نسلهای آینده منتقل سازند.

   برنامه های این جشن با شکوه عبارت بودند از: اجرای نمایش طنز - اجرای سرود موسیقی- برگزاری مسابقه حضوری و اهداء جوایز

اوقات شرعی

حدیث روز

امام علی علیه السلام: مَنْ غاظَكَ بِقُبْحِ السَّفَهِ عَلَيْكَ، فَغِظْهُ بِحُسْنِ الْحِلْمِ عَنْهُ هر كس با زشتىِ سبكسرى تو را خشمگين كرد تو با زيبايى بردبارى او را به خشم آور غررالحكم / حدیث 8620

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com