نمایشگاه فرهنگی هنری فجر

   حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه درافتتاح نمایشگاه فرهنگی هنری فجر  تصریح کرد با توجه به اهمیت و نقش کلیدی مطالعه و کتابخوانی در توسعه جوامع هرگونه کم توجهی به این موضوع، توسعه و تعالی جامعه را با موانع جدی مواجه خواهد کرد 

    حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری نمایشگاه فرهنگی هنری فجر خبرداد و بیان داشت: این نمایشگاه به مناسبت ایام ا... دهه فجر با حضور معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری،شهردار،رئیس اداره تبلیغات اسلامی،رئیس و اعضاء شورای اسلامی و تعداد دیگری از مسئولین مورخ 13/11/98 رأس ساعت 11 در محل فرهنگسرای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح گردید.

      در ابتدای این نمایشگاه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تبریک ایام ا... دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به ویژه سپهبدشهیدحاج قاسم سلیمانی و جمعی از یاران جبهه مقاومت ابراز داشت: انقلاب اسلامی با ایجاد آگاهی عمیق در میان ملت های مسلمان جهان به ویژه کشورهای اسلامی زمینه بینش ها و گرایش ها،حرکت ها و سازماندهی و تحولات سیاسی مهمی را فراهم آورد.امام خمینی(ره) بار دیگر اسلام را به عنوان یک قدرت تعیین کننده در سطح جهانی مطرح کرد و چشم اندازی امید بخش از وحدت جهان اسلام حرکت به سوی بازیابی خویشتن و ایستادگی در برابر استعمار کهنه و نو پیش روی مسلمانان قرارداد.

   محمودی فر در ادامه اظهار داشت: در دنیای کنونی با توجه به ظهور تکنولوژی های نوین مانند تلویزیون،تلفن همراه،اینترنت که بیشترین زمان از قشر وسیعی از مردم را می گیرد توسعه و ترویج کتابخوانی امری ضروری به نظر می رسد.

  وی افزود: توسعه و ترویج کتابخوانی اکنون از موضوع ها و دغدغه های بزرگ جوامع به خصوص کشورهای در حال توسعه است. وی افزود:با توجه به اهمیت و ضرورت مطالعه دربین مردم گسترش آن توسط سیاست گذاران و برنامه ریزان فرهنگی الزامی است و نباید کتاب وسیله ای جهت گذراندن اوقات فراغت تلقی شود بلکه در واقع به عنوان ابزار فرهنگی و زیربنای توسعه کشور است و بدون تردید رشد و تعالی جامعه تا حد زیادی به آگاهی مردم بستگی دارد. 

محمودی فر تصریح کرد با توجه به اهمیت و نقش کلیدی مطالعه و کتابخوانی در توسعه جوامع هرگونه کم توجهی به این موضوع، توسعه و تعالی جامعه را با موانع جدی مواجه خواهد کرد وی گفت: در این نمایشگاه 5000 عنوان و بیش از 15000 جلد کتاب در معرض نمایش گذاشته شده و علاقه مندان می توانند از ساعت 8 صبح الی 20 کتب مورد علاقه خود را با تخفیف 20 الی 50% خریداری کنند.

برگزاری نمایشگاه خوشنویسی با موضوع دهه فجر و روز شمار انقلاب از دیگر برنامه های این نمایشگاه می باشد.

اوقات شرعی

حدیث روز

امام علی علیه السلام: مَنْ غاظَكَ بِقُبْحِ السَّفَهِ عَلَيْكَ، فَغِظْهُ بِحُسْنِ الْحِلْمِ عَنْهُ هر كس با زشتىِ سبكسرى تو را خشمگين كرد تو با زيبايى بردبارى او را به خشم آور غررالحكم / حدیث 8620

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com