خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

نمایشگاه فرهنگی هنری فجر

   حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه درافتتاح نمایشگاه فرهنگی هنری فجر  تصریح کرد با توجه به اهمیت و نقش کلیدی مطالعه و کتابخوانی در توسعه جوامع هرگونه کم توجهی به این موضوع، توسعه و تعالی جامعه را با موانع جدی مواجه خواهد کرد 

    حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری نمایشگاه فرهنگی هنری فجر خبرداد و بیان داشت: این نمایشگاه به مناسبت ایام ا... دهه فجر با حضور معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری،شهردار،رئیس اداره تبلیغات اسلامی،رئیس و اعضاء شورای اسلامی و تعداد دیگری از مسئولین مورخ 13/11/98 رأس ساعت 11 در محل فرهنگسرای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح گردید.

      در ابتدای این نمایشگاه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تبریک ایام ا... دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به ویژه سپهبدشهیدحاج قاسم سلیمانی و جمعی از یاران جبهه مقاومت ابراز داشت: انقلاب اسلامی با ایجاد آگاهی عمیق در میان ملت های مسلمان جهان به ویژه کشورهای اسلامی زمینه بینش ها و گرایش ها،حرکت ها و سازماندهی و تحولات سیاسی مهمی را فراهم آورد.امام خمینی(ره) بار دیگر اسلام را به عنوان یک قدرت تعیین کننده در سطح جهانی مطرح کرد و چشم اندازی امید بخش از وحدت جهان اسلام حرکت به سوی بازیابی خویشتن و ایستادگی در برابر استعمار کهنه و نو پیش روی مسلمانان قرارداد.

   محمودی فر در ادامه اظهار داشت: در دنیای کنونی با توجه به ظهور تکنولوژی های نوین مانند تلویزیون،تلفن همراه،اینترنت که بیشترین زمان از قشر وسیعی از مردم را می گیرد توسعه و ترویج کتابخوانی امری ضروری به نظر می رسد.

  وی افزود: توسعه و ترویج کتابخوانی اکنون از موضوع ها و دغدغه های بزرگ جوامع به خصوص کشورهای در حال توسعه است. وی افزود:با توجه به اهمیت و ضرورت مطالعه دربین مردم گسترش آن توسط سیاست گذاران و برنامه ریزان فرهنگی الزامی است و نباید کتاب وسیله ای جهت گذراندن اوقات فراغت تلقی شود بلکه در واقع به عنوان ابزار فرهنگی و زیربنای توسعه کشور است و بدون تردید رشد و تعالی جامعه تا حد زیادی به آگاهی مردم بستگی دارد. 

محمودی فر تصریح کرد با توجه به اهمیت و نقش کلیدی مطالعه و کتابخوانی در توسعه جوامع هرگونه کم توجهی به این موضوع، توسعه و تعالی جامعه را با موانع جدی مواجه خواهد کرد وی گفت: در این نمایشگاه 5000 عنوان و بیش از 15000 جلد کتاب در معرض نمایش گذاشته شده و علاقه مندان می توانند از ساعت 8 صبح الی 20 کتب مورد علاقه خود را با تخفیف 20 الی 50% خریداری کنند.

برگزاری نمایشگاه خوشنویسی با موضوع دهه فجر و روز شمار انقلاب از دیگر برنامه های این نمایشگاه می باشد.

اوقات شرعی

حدیث روز

امام باقر (سلام الله علیه) : الدُّعاءُ يَرُدُّ القَضاءِ وقَد اُبرِمَ إبراماً. دعا، قضا را گر چه حتمى و قطعى شده باشد بر مى گرداند. میزان الحکمة : ج4 ص 19 ح 576

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com