خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

دومین سوگواره شعرفاطمی و یادبود سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی

 حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه در سوگواره شعرفاطمی و یادبود سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی افزود: حضرت فاطمه(س) در قیام پرحماسه فرهنگی اش لحظه ای از افشاگری و روشن گری و هدایت بخشی خویش دست برنداشت تا به همه مسلمانان طول تاریخ بفهماند که سکوت در مقابل مهاجمان فرهنگی پذیرفتنی نیست.

حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری دومین سوگواره شعرفاطمی و یادبود سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی خبرداد و بیان داشت: این سوگواره به همت اداره فرهنگ و ارشاداسلامی با همکاری کانون بسیج هنرمندان،باحضور مسئولین،ادبا و شاعران با استقبال بی نظیر اقشار مختلف مردم در روز دوشنبه مورخ 7/11/98 رأس ساعت 30/18 در محل سالن سلمان ساوجی برگزار شد.

   در ابتدای این مراسم رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا(س) و سپهبد شهیدحاج قاسم سلیمانی و جمعی از یاران جبهه مقاومت عنوان داشت: یکی از ضروری ترین عرصه هایی که در آن بایستی به فاطمه زهرا(س) اقتدا نمود.عرصه دفاع از حریم امامت و ولایت می باشد چراکه آن بانوی بزرگوار در دوره کوتاه زندگانی خویش پس از رسول خدا(ص) زیباترین جلوه پاسداری از حریم ولایت را به تصویرکشید.

   وی افزود: حضرت فاطمه(س) در قیام پرحماسه فرهنگی اش لحظه ای از افشاگری و روشن گری و هدایت بخشی خویش دست برنداشت تا به همه مسلمانان طول تاریخ بفهماند که سکوت در مقابل مهاجمان فرهنگی پذیرفتنی نیست.

  حسین محمودی فراظهار داشت: حضرت زهرا(س) نمونه کامل یک زن مسلمان در تمام اوصاف و کمالات اسلامی به ویژه حجاب و عفاف بود ولی مسائل سیاسی و اجتماعی را نیز در مواقع حساس نادیده نمی گرفت.آن حضرت در میدان مبارزه نیز بسیار مقید به حجاب کامل،حیاتی،اجتماعی و اخلاقی بود و به پیروانش درسی داد که زنان در عین اجتماعی بودن حجاب و عفاف خود را حفظ کنند.

  محمودی فر ابرازداشت: در این مراسم شاعران فرهیخته از شهرستان ساوه و شهرمقدس قم در سوگ حضرت زهرا(س) به قرائت شعر پرداختند،تجلیل از شاعران و اطعام تبرکی شام از دیگر برنامه های این سوگواره بود.

 

اسامی شاعران:

1- علی اصغر ذاکری

2- زهرا محمودی

3- احمد حسین پور علوی

4- میثم داودی

5- امیرحسین سالاروند

6- علی رحمتی

7- خلیل رحمتی

8- سیمین صمغ آبادی                          

اوقات شرعی

حدیث روز

امام زمان حضرت مهدي -عجل الله تعالی فرجه الشریف- فرمودند: إِنّا غَیْرُ مُهْمِلینَ لِمُراعاتِكُمْ، وَلا ناسینَ لِذَكْرِكُمْ، وَلَوْلا ذلِكَ لَنَزَلَ بِكُمُ الَّلأْواءُ وَاصْطَلَمَكُمُ الاَْعْداءُ ... ما در رسیدگى و سرپرستى شما كوتاهى و اهمال نكرده و یاد شما را از خاطر نبرده ایم كه اگر جز این بود، دشوارى ها و مصیبت ها بر شما فرود مى آمد و دشمنان، شما را ریشه كن مى نمودند ... احتجاج، ج2، ص323

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com