خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


برگزاری تعزیه ایام سوگواری حضرت زهرا(س)

 حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری تعزیه خبرداد و بیان داشت: به مناسبت ایام سوگواری حضرت فاطمه(س) در روزهای 5 و 6 بهمن 98 تعزیه حضرت معصومه(س) و حضرت زهرا(س) در حسینیه قمربنی هاشم(ع) روستای احمد آباد برگزار می شود.

رئیس اداره ارشاد ساوه درحاشیه برگزاری تعزیه ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت زهرا(س) و سپهبدشهید حاج قاسم سلیمانی و جمعی از یاران جبهه مقاومت ابراز داشت: حضرت زهرا(س) بانویی که هم در اجتماع زنان مسلمان و هم عصر خود و هم در اجتماع مردان مسلمان عصر خود حضوری مقدس،پاک و آرمانی داشت و به عنوان دختر پیامبراکرم(ص) دختری نمونه،زنی بی بدیل،همسری شکوهمند و مادری بی همتا درکل تاریخ بشری،بی نظیر و یگانه همچون خورشید حضور داشته و درخشیده است.

   وی افزود: نسل امروز و آینده و فراتر از آینده، به روش زندگی دینی حضرت زهرا(س) نیاز دارد تا بتواند به سرافرازی و سعادت زندگی برسد ، نیاز به الگویی که تاریخ مصرف نداشته باشد الگویی که آرمانش روشن،راهش روشن و کلام و مرامش روشن باشد تا پیروانش را از تاریکی جهل برهاند.

      حسین محمودی فرتصریح کرد: اگر مابتوانیم حضرت زهرا(س) را به درستی برای جامعه معرفی کنیم جامعه هم می تواند از ایشان درست الگو برداری کند. ما اگر سعادت دو جهان را بخواهیم باید پیرو رسول اکرم(ص)و اهل بیت گرامی او باشیم.بانوان اسلامی وقتی به سعادت می رسند که در عفت،ایثار،فداکاری،مردم داری،شوهرداری،خانه داری و تربیت اولاد پیرو حضرت زهرا(س) باشند.

اوقات شرعی

حدیث روز

حضرت مهدی (علیه السلام) ما أرْغَمُ أنْفُ الشَيْطانَ بِشَىءٍ مِثْلَ الصَّلاةِ، فَصَلِّها وَ أرْ غَمْ أنْفَ الشَّيْطانَ؛ با هيچ چيز مثل نماز، بينى شيطان به خاك ماليده نمى شود پس نماز را به پادار و بينى شيطان را به خاك بمال. بحارالانوار، ج 53، ص 182

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com