خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


کارگاه سبک زندگی قرآنی

حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری کارگاه سبک زندگی قرآنی خبرداد و بیان داشت: این کارگاه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی،تبلیغات اسلامی و مؤسسه قرآنی صاحب الزمان(عج) و باحضور سرکار خانم طیبه قیومی مورخ 26/10/98 در محل سالن شهیدآوینی برگزارشد.

   در این کارگاه خانم طیبه قیومی از اساتید روانشناسی ابراز داشت:  اهداف زندگی رسیدن به خوشبختی و رسیدن به موفقیت و رسیدن به آرامش است و هدف از زندگی از منظرقرانی رسیدن به حیات طیبه و رسیدن به رضوان الهی می باشد.

وی با اشاره به سوره اسرا آیه 36 افزود: می بایست خود را مسئول کیفیت زندگی و سرنوشت خود بدانید و هرکس بگوید من مسئول سرنوشتم هستم و باید در زندگی خود تغییر ایجاد کرده و خود را به حیات طیبه برساند.

   ایشان اظهار داشت که افکارات منفی را بشناسید و راه های کنترل ذهن و از بین بردن افکار منفی را بیاموزید و یکی از راه های کنترل افکار منفی وصل شدن به اقیانوس معنویت و دریاهای آرام الهی است.الا بِذِکرِالله تَطمَئِنَّ القُلوب باور به این که خدا امید و راهنمای انسان های پرتلاش است.

خانم قیومی در ادامه مهمترین خصوصیات عصر کنونی را به شرح ذیل بیان نمودند:

- عصر پیشرفت تکنولوژی وانفجار اطلاعات

- عصر کم رنگ شدن ارزشها و بعضا استحاله ارزشها

- عصر تهاجم فرهنگی

- عصرفراهم بودن بستر آسیبهای فردی و اجتماعی نوپدید

- عصر تنیدگیها وتنشهای روحی و روان نژندی ها شامل

اضطرابها، اختلالات روحی و روانی ،ترسها ، استرسها ،

- عصر پیچیده تر شدن روابط انسانی

- عصر گسترش اختلافات خانوادگی ، انواع طلاق ها

- عصر تغییر سبک زندگی

اوقات شرعی

حدیث روز

حضرت محمد صلى الله عليه و آله و سلّم : إنَّ العبدَ لَيَرفَعُ يَدَهُ إلى اللّه ومَطعَمُهُ حَرامٌ ، فكيفَ يُستَجابُ لَهُ وهذا حالُهُ ؟! همانا بنده دستش را (براى دعا) به درگاه خدا بالا مىبرد در حالى كه خوراكش حرام است ؛ با چنين حالى ، چگونه دعايش مستجاب شود ؟. إرشاد القلوب : 149 منتخب ميزان الحكمة : 196

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com