خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

دیدار با خانواده شهید مسلم شعبانی

 علی میرزایی معاون استاندار و فرماندار شهرستان ساوه  در  دیدار با خانواده شهید مسلم شعبانی تأکید کرد: بزرگداشت و تکریم شهید در جامعه یعنی بزرگداشت و تکریم فرهنگ شهادت و تمام نیکی ها  و ترویج روحیه ایثارگری و فداکاری برای ارزش ها و دفاع از جامعه و سرزمین اسلامی،فرهنگ و روحیه ای که قوام بقاء جامعه و نظام و سرزمین اسلامی همواره نیازمند به آن است.

حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از دیدار با خانواده شهید مسلم شعبانی خبر داد و بیان داشت: به مناسبت هفته بسیج،علی میرزایی معاون استاندار و فرماندار،عبدا... سالمی رئیس شورای اسلامی به همراه جمعی از مسئولان با خانواده طلبه شهید مسلم شعبانی از شهدای هنرمند مورخ 6/9/98 دیدار کردند.

      علی میرزایی در این برنامه عنوان داشت: از آنجایی که شهید برای خدا و در راه خدا و حتی خود را برای نجات و سعادت جامعه  فدا می نماید و هرچند پاداش اصلی خود را از خداوند دریافت می کند اما جامعه نیز به لحاظ حقی که شهید برگردن آنان دارد مدیون شهید است و باید با تمام وجود دین خود را در قبال شهید ایفا نماید. وی افزود:زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا و الگوسازی ازشخصیت و سیره زندگی و حماسه ایثارگرانه شهدا بخشی از وظایف جامعه نسبت به شهدا است.

     فرماندار ساوه تأکید کرد: بزرگداشت و تکریم شهید در جامعه یعنی بزرگداشت و تکریم فرهنگ شهادت و تمام نیکی ها  و ترویج روحیه ایثارگری و فداکاری برای ارزش ها و دفاع از جامعه و سرزمین اسلامی،فرهنگ و روحیه ای که قوام بقاء جامعه و نظام و سرزمین اسلامی همواره نیازمند به آن است.

اوقات شرعی

حدیث روز

حضرت علی علیه السلام اَلْخَيْرُ لا يَفْنى؛ كار خير هرگز فانى نمى شود. شرح غررالحكم: ج 1، ص 229

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com