خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

یادواره شهدای زنان مجاهد

 حجت الاسلام و المسلمین میرزا علی مهدی زاده مسئول فرهنگی تیپ زینبیون در یادواره شهدای زنان مجاهدتاکید کرد با گسترش فرهنگ جهاد و شهادت طلبی لرزه بر اندام دشمنان می افتد و آنها را از نفوذ در دژهای اسلام مأیوس و ناامید می کند.

حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری یادواره شهدای زنان مجاهد خبر داد  و بیان داشت:    این یادواره با همکاری حوزه بسیج خواهران الزهراء(س) و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور حجت الاسلام و المسلمین میرزا علی مهدی زاده مسئول فرهنگی تیپ زینبیون مورخ 6/9/98 در محل سالن سلمان ساوجی برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین میرزا علی مهدی زاده ضمن تبریک هفته بسیج عنوان داشت: ایثار و شهادت در شمار عالی ترین مفاهیم الهی و حاصل متعالی ترین ارزش هایی هستند که یک انسان می تواند کسب کند.این مفاهیم اثرگذار و تعالی بخش می توانند فرهنگ یک جامعه به غایت تحت تأثیر قراردهند و والاترین برکات را به آن ببخشند پیام و آرمان شهدا به دلیل عظمت مرتبه ای که شهدا بدان دست یافته اند عالی ترین پیام هایی که به انسان می رسد و چون از نهاد پاک ترین و بلندمرتبه ترین انسان ها برخاسته اند پیامی از جنس پیام الهی است.شهدا،فرزانگان و برگزیدگان نسل خود بوده اند و اصلی ترین پیام آنها برای نسل امروز پیمودن همان طریقی است که خود طی کرده اند که طریق الی ا... است.

  وی در ادامه گفت: از مهمترین عوامل بازدارنده روند تکاملی جامعه و بزرگترین آفت انقلاب و حرکت های سازنده آمیزش خطوط انحرافی و جریانات منفی با مایه های اصیل و پاک و برحق است.حق و باطل گاه چنان به هم می آمیزد که تمیزو جدایی آنها از یکدیگر محتاج به ایجاد سیل و موج قوی است تا لاشه ها را از درون دریای جامعه به بیرون پرتاب کند و گوهرها ومرجان ها و یاقوت در درون بپرورد.

مهدی زاده تأکید کرد با گسترش فرهنگ جهاد و شهادت طلبی لرزه بر اندام دشمنان می افتد و آنها را از نفوذ در دژهای اسلام مأیوس و ناامید می کند.

   اجرای سرود،مداحی و برپایی نمایشگاه عکس از دیگر برنامه های این یادواره بود.

 

اوقات شرعی

حدیث روز

امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com