خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

نمایشگاه عکس جلوه های ایثار

حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برپایی نمایشگاه عکس جلوه های ایثار خبر داد  و بیان داشت: این نمایشگاه به مناسبت هفته بسیج در محل فرهنگسرای ارشاد برگزار شده است.

  رئیس اداره ارشاد ساوه ضمن تبریک هفته بسیج درحاشیه این نمایشگاه ابراز داشت بسیج نهادی اجتماعی است نهادی گسترده که پاسخگوی بسیاری از نیازهای اساسی و حیاتی جامعه است. وی افزود:بسیج نماد توانمندی انقلاب اسلامی بوده و نقش آن در شکست توطئه ها و ترفندهای جنگ نرم انکار ناپذیر است و نهاد بسیج با توانایی های بسیار در تمام زمینه ها منشاء خدمات گسترده در عرصه های مختلف طی طول تاریخ این انقلاب بوده است.

  حسین محمودی فر اظهار داشت: اصلی ترین و فراگیرترین رویکرد بسیج در شرایط کنونی،رویکرد فرهنگی و مقابله با جنگ نرم دشمنان است و با توجه به این که جنگ نرم،موجب تغییر الگوی فرهنگی در شرایط حساس می شود بسیج نقش بسیار مؤثر در شکست توطئه های دشمنان درجنگ نرم دارد و بسیج با اشاره رهبری و تبعیت از آن در همه صحنه های انقلاب حضور دارد و به وظیفه خود عمل می کند. ضمنا"در این نمایشگاه 30 پوستر با موضوع نقش بسیج به نمایش گذاشته شده است.

اوقات شرعی

حدیث روز

حضرت محمد صلى الله عليه و آله و سلّم : إنَّ العبدَ لَيَرفَعُ يَدَهُ إلى اللّه ومَطعَمُهُ حَرامٌ ، فكيفَ يُستَجابُ لَهُ وهذا حالُهُ ؟! همانا بنده دستش را (براى دعا) به درگاه خدا بالا مىبرد در حالى كه خوراكش حرام است ؛ با چنين حالى ، چگونه دعايش مستجاب شود ؟. إرشاد القلوب : 149 منتخب ميزان الحكمة : 196

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com