خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


نشست تخصصی پدافند غیرعامل

حسین محمودی فر،رییس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری نشست تخصصی پدافند غیرعامل خبرداد و بیان داشت: این نشست به مناسبت هفته پدافند غیرعامل در مورخ 12/8/98 در محل سالن شهیدآوینی برای هنرجویان هنرستان هنرهای زیبای سرداران شهید و تعدادی از هنرمندان برگزارگردید.

 دراین نشست حسن خسروانی مسئول آموزش جمعیت هلال احمر شهرستان ساوه ابرازداشت: اقدامات دفاع غیرعامل شامل اصول اساسی و ملاحظاتی است که در کشورهای جهان این اصول و ملاحظات پذیرفته شده اند.ولی شیوه به کارگیری آنها ابتکاری،هنرمندانه و خردمندانه است و وسعت هر اصل به خلاقیت فکری بشرو شرایط زمانی و مکانی بستگی دارد و بعضا" حدّ و مرزی برای اصول نمی توان معین کرد.

   ایشان در ادامه درخصوص رسالت هلال احمردر فرهنگسازی پدافند غیرعامل و وظایف این سازمان در این خصوص سخنان مهمی را ارائه نمودند و برای آگاهی مردم گذراندن دوره های تخصصی هلال احمر را ضروری دانستند.

   در این نشست حسن خسروانی درخصوص چگونگی آمادگی برای زمان زلزله را برای مخاطبین را توضیح دادند و اعلام نمودند هلال احمرآمادگی دارد به صورت رایگان کلیه دوره ها را برای مردم برگزار نماید.

اوقات شرعی

حدیث روز

حضرت مهدی (علیه السلام) ما أرْغَمُ أنْفُ الشَيْطانَ بِشَىءٍ مِثْلَ الصَّلاةِ، فَصَلِّها وَ أرْ غَمْ أنْفَ الشَّيْطانَ؛ با هيچ چيز مثل نماز، بينى شيطان به خاك ماليده نمى شود پس نماز را به پادار و بينى شيطان را به خاك بمال. بحارالانوار، ج 53، ص 182

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com