خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

نشست تخصصی پدافند غیرعامل

حسین محمودی فر،رییس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری نشست تخصصی پدافند غیرعامل خبرداد و بیان داشت: این نشست به مناسبت هفته پدافند غیرعامل در مورخ 12/8/98 در محل سالن شهیدآوینی برای هنرجویان هنرستان هنرهای زیبای سرداران شهید و تعدادی از هنرمندان برگزارگردید.

 دراین نشست حسن خسروانی مسئول آموزش جمعیت هلال احمر شهرستان ساوه ابرازداشت: اقدامات دفاع غیرعامل شامل اصول اساسی و ملاحظاتی است که در کشورهای جهان این اصول و ملاحظات پذیرفته شده اند.ولی شیوه به کارگیری آنها ابتکاری،هنرمندانه و خردمندانه است و وسعت هر اصل به خلاقیت فکری بشرو شرایط زمانی و مکانی بستگی دارد و بعضا" حدّ و مرزی برای اصول نمی توان معین کرد.

   ایشان در ادامه درخصوص رسالت هلال احمردر فرهنگسازی پدافند غیرعامل و وظایف این سازمان در این خصوص سخنان مهمی را ارائه نمودند و برای آگاهی مردم گذراندن دوره های تخصصی هلال احمر را ضروری دانستند.

   در این نشست حسن خسروانی درخصوص چگونگی آمادگی برای زمان زلزله را برای مخاطبین را توضیح دادند و اعلام نمودند هلال احمرآمادگی دارد به صورت رایگان کلیه دوره ها را برای مردم برگزار نماید.

اوقات شرعی

حدیث روز

امام علی علیه السلام: مَا أَكْثَـرَ اَلْعِبـَرَ وَ أَقَـلَّ اَلاِعْتِبَـارَ چه بسيار است پنـدها و چه اندكاند، پنـد پـذيران. نهج البلاغه/کلمات قصار 297

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com