سومین کارگاه آموزش جام باشگاه های کودک و نوجوان

 حسین محمودی فر،رییس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه در سومین کارگاه آموزش جام باشگاه های کودک و نوجوان  افزود: تبدیل کتابخوانی به یک فرهنگ گسترده و مستمر نیازمند پرورش نسلی است که از نخستین سال های زندگی با کتاب آشنا شود.

  حسین محمودی فر،رییس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از تشکیل سومین کارگاه آموزش جام باشگاه های کودک و نوجوان خبرداد و بیان داشت: این کارگاه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی و مدیریت آموزش و پروش به مدت 16 ساعت در روزهای 11 و 18 مهر در سالن شهیدآوینی برای مربیان آموزش و پرورش برگزار می شود.

   رئیس اداره ارشاد ساوه در آغاز فعالیت کارگاه ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و مساعدت مدیریت آموزش و پرورش اظهار داشت: افزایش سرانه مطالعه درکشور نیاز به برنامه ریزی جامع دارد که نخستین لازمه اجرایی شدن آن علاقه مندی به کتاب از دوران کودکی است وی افزود: تبدیل کتابخوانی به یک فرهنگ گسترده و مستمر نیازمند پرورش نسلی است که از نخستین سال های زندگی با کتاب آشنا شود.

   حسین محمودی فر تصریح کرد: یکی از راهکارهای ترغیب کودکان برای همنشینی با کتاب ایجاد علاقه مندی است این راهکار در دوران کودکی باید در قالب انتخاب کتابهایی سازگار با روحیه کنجکاو و کودکانه آنها صورت گیرد.

حسین محمودی فر در ادامه با تأکید بر این که ذهن پویای کودک و بالا بودن ماندگاری رفتارهای اجتماعی فرصت مناسبی برای نهادینه کردن الگوهای رفتاری درست را در جامعه فراهم می کند.لذا خوب است فرهنگ کتاب خواندن را در خود وکودکمان گسترش دهیم و با آگاهی بیشتر درباره نوع کتاب و تناسب آن با سن فرزند مان تصمیم گیری کنیم.

   ضمنا" کارگاه با همکاری تسهیلگران باشگاه کتابخوانی آقای اصغر تنهایی و خانم ها اکرم هزارخوانی و پری دانشور برگزارشده است و مربیان می توانند پس از پایان آموزش نسبت به تشکیل جام باشگاه کتابخوانی اقدام نمایند.

 

 

اوقات شرعی

حدیث روز

امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com