پیوند ها


جلسه هماهنگی چهارمین سوگواره تعزیه

حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری جلسه هماهنگی چهارمین سوگواره تعزیه خبرداد و بیان داشت: این سوگواره به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن تعزیه به صورت متمرکز در ایام عزاداری حضرت اباعبدا... الحسین(ع) و یاران باوفایش برگزار خواهد شد.

   رئیس اداره ارشاد در این جلسه ضمن عرض تسلیت به تاریخچه تعزیه پرداخت و بیان داشت: هنر تعزیه مربوط به ایران و جزء اصیل ترین و پرسابقه ترین هنرهای ایرانی و اسلامی است.

    ایشان افزود دراین سوگواره نسخه هایی اجرا گردد که برای مخاطبین تکراری نبوده،بدیع،خلاقانه و آموزشی باشد.ایشان تصریح نمودند: این سوگواره با هدف احیاء فرهنگ حسینی،تبادل اطلاعات،ارتباطات،شناخت،گسترش و اعتلای این هنردینی و جلوگیری از تحریف نسخ تعزیه برگزار می شود.دراین سوگواره 10 گروه انتخاب گردید که به شرح ذیل به اجرای تعزیه خواهند پرداخت:

 

1- وفات حضرت رقیه(س)-روستای سلیجرد

2- خطبه امام زین العابدین(ع)- روستای ویسمان

3- آبس شوزب- روستای یل آباد

4- شاه چراغ- روستای نورعلیبیک

5- شهادت امام حسن(ع)- روستای نیوشت

6- قانیا فرنگ- روستای احمدآباد

7- خندق- روستای خان آباد

8- آب آوران حضرت علی اکبر(ع)- روستای دربند

9- عالم زر- روستای چلسبان

10- خروج مختار- روستای غازم آباد

حدیث روز

حضرت محمد صلى الله عليه و آله و سلّم : إنَّ العبدَ لَيَرفَعُ يَدَهُ إلى اللّه ومَطعَمُهُ حَرامٌ ، فكيفَ يُستَجابُ لَهُ وهذا حالُهُ ؟! همانا بنده دستش را (براى دعا) به درگاه خدا بالا مىبرد در حالى كه خوراكش حرام است ؛ با چنين حالى ، چگونه دعايش مستجاب شود ؟. إرشاد القلوب : 149 منتخب ميزان الحكمة : 196

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.