پیوند ها


پانزدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی آوه

     حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد نیکویی ماهانی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی  آوه تصریح کرد: مساجد همانند دوران صدر اسلام جایگاه خود را باز شناسند و تمام خدمات اجتماعی در مساجد انجام شود 

  حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری پانزدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی آوه خبرداد و بیان داشت: این جلسه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد نیکویی ماهانی و با حضور اعضاء در مورخ 24/6/98درمحل دفتر امام جمعه تشکیل گردید.

    حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد نیکویی ماهانی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدا... الحسین(ع) و یاران باوفایش ابرازداشت:یکی از انگیزه های امام حسین(ع) ازقیام،اصلاح امت اسلامی و چنانچه خود فرمودند من از روی ستیزه و سرکشی و طغیان یا پیروی از هوای نفس بیرون نیامده ام و منظور این نیست که در زمین فساد کنم یا به کسی ستم نمایم منظور من فقط اصلاح امر امت اسلامی و جلوگیری از فساد است و آن که به سیره جدّ و پدرم رفتار نمایم وی افزود: این سخن شخصی امام حسین(ع) که در مورد انگیزه قیام و نهضت خود فرمودند: بی شک هدف امام اصلاح همه بنیادها و ساختارهای جامعه اسلامی بود که از مسیراصلی خود انحراف شده و نیاز به اصلاحات داشت و یکی از اهداف امام حسین(ع) انگیزه اجتماعی و اصلاح فرهنگی اوضاع و شرایط حال جامعه بود.

   امام جمعه آوه درخصوص بیانیه گام دوم انقلاب اظهار داشت اقدامات لازم برای توسعه و پیشرفت کشور در چهل سال گذشته انجام شده و درگام دوم انقلاب باید با نگاه بلند تأثیرگذارو عمیق و با محورقراردادن جوانان برخلاقیت هاو نوآوری ها تأکید شود تا کشور بیش از بیش درمسیر تعالی قرارگیرد.

   نیکویی ماهانی تصریح کرد: مساجد همانند دوران صدر اسلام جایگاه خود را باز شناسند و تمام خدمات اجتماعی در مساجد انجام شود امام جمعه آوه درادامه خواستارتدوین سند فرهنگی آوه و برنامه ریزی جهت رفع و پیشگیری ازآسیب های اجتماعی گردیدند.

   کیوان گودرزی راد بخشدار مرکزی و نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی در این جلسه اظهار داشت:  سند آسیب های اجتماعی برای استان مرکزی تدوین شده و مسئولین ادارات نسبت به برنامه ریزی و انجام فعالیت های فرهنگی برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی اقدام نمایند.

   گودرزی تصریح کرد:به انجام برنامه های فرهنگی روستاها توجه خاص شده و اعتبارات لازم نیز برای این موضوع پیش بینی گردیده است.وی در ادامه خواستار تنظیم جدول زمانبندی و شرکت شخص مدیر درجلسات شورای فرهنگ عمومی گردیدند.سرهنگ دستجانی فرماندهی نیروی مقاومت بسیج سپاه ساوه خواستار تشکیل کارگروه های برای پیشبرد اهداف فرهنگی شهرگردیده و عنوان داشتند از آنجایی که تمام برنامه های فرهنگی در مساجد انجام می شود وتمام اقشار و گروهها در مساجد حضور ندارند به همین جهت بهترین مکان برای پیشبرد اهداف فرهنگی،مدارس و انجمن اولیا و مربیان می باشد.

     وی افزود: اصول و هدف انقلاب اسلامی این بوده که حیات طیبه و منش اسلامی و اهل بیت درجامعه برقرارشود که همان مواردی است که در بیانیه گام دوم انقلاب درباره محور سبک زندگی مورد تأکید قرارگرفته است.

   حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی در این جلسه با قرائت مصوبات خواستار اجرایی شدن مصوبات گردیده و ابراز داشت: برای اینکه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی اثربخش تر و هدفمند تر اجرا گردد نیاز به برنامه داریم و با توجه به چالش ها و تهدیدات موجود برنامه ریزی فرهنگی از الزامات قطعی جامعه و مطالبات نسل جدید می باشد./

حدیث روز

امام على (سلام الله علیه) : كانَ رَسولُ اللَّهِ(ص) دائِمَ البِشرِ، سَهلَ الخُلقِ، لَيِّنَ الجانِبِ. پيامبر خدا، همواره خوش رو، خوش خو و نرم خو بود. معانى‌الأخبار - ص 83. حكمت نامه پيامبر اعظم(ص) : ج8- ص22- ح5703

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.